Fudbaleri Srbije – kvalifikacije za Svetsko prvenstvo - Sputnik Srbija

Srbija na krilima Mitrovića pobedila Luksemburg!

Fudbaleri Srbije pobedili su Luksemburg 4:1 u četvrtom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.
Izabranici Dragana Stojkovića Piksija odigrali su dobru utakmicu i sa nova tri boda izjednačili su se sa prvoplasiranom Portugalijom.
„Orlovi“ naredni meč igraju za tri dana protiv Republike Irske.
Srbija je opravdala ulogu favorita, a heroj trijumfa je Aleksandar Mitrovića koji je golove postigao u 22. i 35. minutu, treći je bio deo Šanoa koji je postigao autogol, dok je konačan rezultat postavio Nikola Milenković u 95. minutu.
Jedini strelac za goste bio je Til u 77. minutu.
Posle četiri odigrane utakmice Srbija ima deset bodova, dok je Luksemburg na šest.
Srbija od starta meča pritiskala Luksemburg i u 22. minutu isplatila se inicijativa.
Milinković-Savić poslao je odličnu loptu ka Mitroviću koji je rutinski savladao golmana Luskemburga.
Do drugog gola nije se dugo čekalo. Samo trinaest minuta kasnije Mitrović se ponovo upisao u listu strelaca. Ovoga puta Filip Kostić našao se u ulozi asistenta.
Do poluvremena rezultat se nije menjao i Srbija je imala dva gola prednosti na petnaestominutnoj pauzi.
U nastavku utakmice videli smo još tri gola, dva u mreži Luksemburžana i jedan u našoj.
Prvi je završio u mreži Predraga Rajkovića. Til je natrčao na loptu i snažnim udarcem smanjio je zaostatak našeg protivnika.
Srbija je imala spreman odgovor i nekoliko minuta kasnije ponovo je udvostručila prednost. Mitrović je ponovo bio u centru pažnje, s tim što je ovoga puta Šenoa postigao autogol.
Srbija je do kraja postigla još jedan gol, delo je Nikole Milenkovića koji je u 95. pogodio za 4:1.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
19:57 04.09.2021
Kraj!
Pobeda Srbije!
19:55 04.09.2021
90+5 – 4:1 – još jedan gol!
Nikola Milenković postavio je konačan rezultat"!
19:54 04.09.2021
90+5 – 3:1 – crveni karton za Rodrigesa
19:52 04.09.2021
90+3 – 3:1 – propuštena velika prilika
Radonjić je iz okreta promašio.
19:49 04.09.2021
90' – 3:1 – još pet minuta na stadionu „Rajko Mitić“
19:43 04.09.2021
85' – 3:1 – Srbija ide ka pobedi!
19:39 04.09.2021
80' – 3:1 – autogol!
Srbija ponovo ima dva gola prednosti. Tom prilikom povredio se Aleksandar Mitrović kom je stradala jagodična kost.
19:35 04.09.2021
77' – 2:1 – gol za Luksemburg
Til je natrčao na loptu i snažnim udarcem savladao je Rajkovića. Trenutak nepažnje i Luksemburžani su smanjili.
19:32 04.09.2021
72' – 2:0 – Mitrović nije uspeo da primiri loptu
Vlahović je poslao odličan centaršut, ali Mitrović nije uspeo grudima da lepo smiri loptu.
19:29 04.09.2021
70' – 2:0 – dvostruke izmene u Srbiji
Radonjić ulazi umesto Lazovića, a Lukića menja Dušan Vlahović.
19:23 04.09.2021
64' – 2:0 – Srbija održava dva gola prednosti
Bez problema srpski fudbaleri kontrolišu igru.
19:16 04.09.2021
57' – 2:0 – Kostić pravo u golmana
Detalj sa utakmice Srbija – Luksemburg - Sputnik Srbija
Odlučio je sam da završi akciju, uputio je udarac po zemlji i golman Luksemburga je odbranio.
19:10 04.09.2021
51' – 2:0 – udarac Lukića preko gola
19:08 04.09.2021
49' – 2:0 – šansa za Srbiju!
Umalo autogol. Lazović je pokušao da pronađe Mitrovića, igrači Luksemburga su izbacili loptu i umalo su je u svoju mrežu poslali.
19:06 04.09.2021
47' – 2:0 – opasan napad Luksemburga
Nastasić je blokirao šut i otklonjena je opasnost.
19:05 04.09.2021
46' – 2:0 – počelo je drugo poluvreme!
18:48 04.09.2021
45' – 2:0 – kraj prvog poluvremena!
18:46 04.09.2021
45' – 2:0 – opasan napad Srbije
Na kraju je Sergej želeo atraktivno i pogrešio je.
18:41 04.09.2021
41' – 2:0 – Srbija kontroliše igru
18:35 04.09.2021
35' – 2:0 – Aleksandar Mitrović!
Novi gol Srbije! Sjajna lopta Kostića koju je Mitrović pretvorio u gol.