Odbojkaši Srbije u meču protiv Ukrajine na Evropskom prvenstvu - Sputnik Srbija

Orlovi daleko od najvišeg nivoa, ali – Ukrajina je pobeđena!

Odbojkaši Srbije savladali su Ukrajinu u drugom kolu Evropskog prvenstva sa 3-0 u setovima.
Izabranici Slobodana Kovača su po setovima bili bolji sa 27:25, 26:24, 25:21.
Srbija je upisala i drugi trijumf na Evrovoleju na kojem brani šampionski trofej, nakon što je u prvoj rundi sa 3-1 nadigrala Belgiju.
Naredni meč na EP Orlovi igraju u subotu od 20.30 protiv domaćina i svetskog šampiona, Poljske.
© Foto : CEVOdbojkaši Srbije Nikola Jovović i Marko Podraščanin
Odbojkaši Srbije Nikola Jovović i Marko Podraščanin - Sputnik Srbija, 1920, 03.09.2021
Odbojkaši Srbije Nikola Jovović i Marko Podraščanin
Orlovi su poprilično oscilirali, ali istovremeno u nekoliko navrata pokazali svoju punu snagu.
Ukrajinci su od prvog poena udarali iz sve snage, što iz servisa što iz smečeva, pa su zbog toga pravili dosta problema našoj reprezentaciji, ali i često grešili.
U prvom setu je Ukrajina čak imala i set loptu, ali su Atanasijević i Kovačević podigli nivo i rešili taj deo igre u korist Srbije (27:25).
Drugi set počeo je problematično za Srbiju pošto su Ukrajinci poveli sa 8:6, situacija se ubrzo vratila u normalu, ali je naš protivnik ponovo uspeo da se odlepi.
© Foto : CEVOdbojkaši Ukrajine
Odbojkaši Ukrajine - Sputnik Srbija, 1920, 03.09.2021
Odbojkaši Ukrajine
Fenomenalan blok evropskog šampiona je uspeo da napravi razliku i donese bitne poene u završnici, međutim, ušlo se u novu dramu.
Srbija je ispustila 24:21, došlo se do 24:24, ali je naredna dva poena Uroš Kovačević majstorskim potezima sam osvojio i doneo i drugi set (26:24).
Nije delovalo kao da će neizvesnosti biti u trećem setu, pošto je Srbija došla čak do sedam poena prednosti na startu.
Ipak, Ukrajinci su nastavili da bombarduju iz servisa, a uz dosta grešaka Orlova stiglo se do zanimljivog kraja trećeg seta.
Tu je Srbija pokazala svoj kvalitet, usledile su greške Ukrajinaca, a zatim i kraj utakmice (25:21).
© Foto : CEV/PIOTR_SUMARAOdbojkaši Srbije
Odbojkaši Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 03.09.2021
Odbojkaši Srbije
Duel Orlova i Ukrajinaca mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
22:31 03.09.2021
Kraj!
Bila je borba u sva tri seta, ali na kraju maksimalna pobeda Srbije!
22:30 03.09.2021
24:21 – greška Ukrajine, tri meč lopte
22:28 03.09.2021
22:20 – bravo, Uroše!
Prolazi Kovačević iz jako teške pozicije.
21:20 – preokret za preokretom
Greške na obe strane, Ukrajina je preuzela vođstvo, ali poklonila prednost Srbiji veoma brzo.
22:26 03.09.2021
19:19 – velika borba
Srbija se odlepila na +2, ali Ukrajinci nastavljaju da udaraju iz svih snaga. Novi snažan servis, a onda i blok za izjednačenje.
22:23 03.09.2021
16:16 – izjednačenje
As Ukrajinaca, a onda loš napad Perića, pa kontra.
22:22 03.09.2021
„Pustite, bre, taktički da igrate, jako udarajte“
To je poruka Bobe Kovača na tajm-autu.
22:21 03.09.2021
16:14 – ponovo isto
Srbija se odlepila, Ukrajina ih stigla. As za samo +2, Kovač traži tajm-aut.
22:16 03.09.2021
13:9 – istopila se prednost Srbije, ali tu je blok
Bilo je 10:13, pa 12:9 uz kontru Ukrajine, ali sjajan blok Jovovića!
22:15 03.09.2021
12:7 – konsolidovali su se Ukrajinci
Kao i obično, udaraju jako, bez previše razmišljanja. Nekad ih ne ide, ali u poslednjih nekoliko minuta ih ide.
22:11 03.09.2021
10:3 – servis, blok...
Sve funkcioniše u igri Srbije u trećem setu.
22:07 03.09.2021
6:2 – bombe iz servisa!
Sjajno Srbija otvara treći set, najviše zahvaljujući bombastičnim servisima Lisinca.
21:57 03.09.2021
Kraj 2. seta – 26:24!
Orlovi su prokockali tri set lopte, ali onda dva poena u nizu Uroša Kovačevića, uz as za kraj.
21:56 03.09.2021
25:24 – konačno poen za Orlove, prolazi Kovačević
24:24 – neverovatno