Detalj sa utakmice Srbija – Turska na Evropskom prvenstvu - Sputnik Srbija

Atomska odbojka i drama u Areni – Srbija je u finalu!

Odbojkašice Srbije plasirale su se u finale Evropskog prvenstva u Beogradu pobedom nad Turskom od 3-1 u setovima.
Srpkinje su zabeležile 24. pobedu u nizu na evropskim prvenstvima i došle na korak do treće uzastopne titule na šampionatima Starog kontinenta.
Po setovima je bilo – 32:34, 28:26, 25:23, 25:13.
Srbija će u finalu u subotu od 20 časova igrati protiv boljeg iz okršaja Holandije i Italije (petak od 20 časova).
Potpunu dominaciju Tijane Bošković videli smo i u ovom meču sa 37 osvojenih poena, a pored toga je i oborila svetski rekord u brzini smeča.
Katarina Lazović je doprinela u mnogo segmenata koji nisu poenterski, a na kraju završila i sa sedam poena. Milena Rašić je imala 8, a Mina Popović šest poena.
Na drugoj strani se istakla Ebrar Karakurt sa 21 poenom, a najbolje ju je pratila Hande Baladin sa 11.
Srbija je loše otvorila meč, brzo se vratila, ali zatim ponovo dopustila Turskoj da se rezultatski odlepi.
Turkinje su sjajno čitale Ognjenovićevu i bile izuzetne u odbrani i bloku, te im je to donelo prednost.
Neverovatna drama viđena je u završnici prvog seta, kada je Turska ipak zasluženo došla do prednosti, iako je Srbija imala šanse (32:34).
Atomska odbojka viđena je i u drugom setu i to odmah po početku. Srbija je bolje počela, ali su Turkinje napravile seriju sredinom seta i vratile se u igru.
Prve do set lopte su došle Turkinje, ali je usledilo nekoliko dobrih udaraca Boškovićeve, uz dinamičnu završnicu seta u kojoj je presudio blok Rašićeve (28:26).
Katarina Lazović i Milena Rašić - Sputnik Srbija, 1920, 03.09.2021
Katarina Lazović i Milena Rašić
Boškovićeva je u trećem setu krenula da igra nešto drugačije, pa je u prvih deset poena svoje ekipe čak triput imala uspešno kuvanje.
Naše odbojkašice su došle do 19:15, ali su naredna četiri poena pripali Turkinjama, te smo ušli u novu dramu.
Ključna igračica završnice trećeg seta bila je Katarina Lazović, koja je sjajnom defanzivom, a onda i jednim izuzetnim napadom donela prednost Srbiji (25:23).
Posle tri seta iscrpljujuće borbe, u četvrtom setu viđena je potpuno drugačija slika.
Odbrana, smeč, blok – sve je funkcionisalo savršeno u igri Srbije, a prednost je krenula da raste od samog starta.
Ubrzo je bilo +10 za aktuelne evropske šampionke, a na kraju je Turska počišćena za plasman u finale (25:13).
Spektakl u najavi iz Beogradske arene mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
19:19 03.09.2021
KRAJ!!!
Pobeda Srbije, idemo u finale!
32:34, 28:26, 25:23, 25:13
19:18 03.09.2021
23:13 – dominacija!
Tijana sada beleži poen i u bloku. Turkinje su u potpunom nokdaunu, +10!
19:15 03.09.2021
19:12 – ređaju se greške Turkinja
19:13 03.09.2021
17:10 – prekinuta serija Turske
Serija od 2:0 posle bloka Erdem, prekinuta sjajnim napadom Boškovićeve.
19:11 03.09.2021
16:8 – neverovatna Kaća Lazović!
Možda i igračica koja je napravila najveću razliku danas, uzimaju u obzir očekivanja. Sve stiže, sve pokriva, sve radi!
Tajm-aut za Tursku.
19:08 03.09.2021
14:6 – peti poen iz bloka Mine Popović!
Odbojkašice Srbije - Sputnik Srbija
19:07 03.09.2021
13:5 – ma, ne može ni Karakurt!
Mina Popović blokom zaustavlja najbolju odbojkašicu Turske!
19:06 03.09.2021
11:5 – nezaustavljiva Boškovićeva!
Turkinje više ne čitaju toliko dobro naše napade, a to koristi Tijana, koja je i dalje neumoljiva, ali i neumorna!
19:04 03.09.2021
8:4 – nastavlja se sjajna igra
Poen osvaja Rašićeva i vraća Srbiju na +4.
19:02 03.09.2021
6:3 – idemo!
Serija Srbije!
3:3 – velika borba i u četvrtom setu
18:57 03.09.2021
Zauvek će se pamtiti ovaj potez Boškovićeve
Srbija – Rusija, odbojkašice, Evropsko prvenstvo u Beogradu - Sputnik Srbija, 1920, 03.09.2021