Odbojkaši Srbije protiv Belgije na Evropskom prvenstvu - Sputnik Srbija

Srbija pohod na odbranu evropskog trona počela bez problema!

Odbojkaši Srbije pobedili su Belgiju u prvom kolu Evropskog prvenstva sa 3-1 u setovima.
Orlovi su nadigrali Belgijance na otvaranju Grupe A, a po setovima je bilo 25:13, 25:18, 21:25, 25:20.
Naredni meč na Evropskom prvenstvu, na kojem brani šampionski trofej, Srbija će igrati u petak od 20.30 protiv Ukrajine.
Igrač utakmice bio je Uroš Kovačević sa 19 poena. Marko Ivović je dodao 11, Dražen Luburić devet, a Aleksandar Atanasijević sedam.
© Foto : CEVOdbojkaši Srbije
Odbojkaši Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 02.09.2021
Odbojkaši Srbije
Odbojkaši Srbije su furiozno počeli duel – uz fenomenalne servise, ali i blokove, pa je prednost ekspresno rasla.
Prvi set je završen neverovatno ubedljivo sa 25:13, a u drugom je tempo malo opao.
Ipak, ni u drugom setu se pobednik nije dovodio u pitanje, pa su Orlovi poveli sa 2-0 posle 25:18.
Treći set je Srbija otvorila sjajnom igrom Ivovića, ali je usledio značajan pad i u igri, ali i u koncentraciji.
Belgija je došla do +7, a onda je ušao Atanasijević, čijom sjajnom igrom se naša reprezentacija vratila na -2, ali na kraju nije uspela da zakomplikuje posao protivniku (21:25).
U četvrtom setu se vratila igra iz prvog seta, pa je ipak uz nešto bolji otpor Belgijanaca nego u prvom delu igre, pobeda rutinski obezbeđena, bez većih problema – 25:20 u, kako se ispostavilo, poslednjoj deonici meča.
Plasman obezedio SofaScore LiveScore
Duel Srbije i Belgije mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik:
22:30 02.09.2021
Kraj!
Pobeda Srbije na otvaranju Evropskog prvenstva protiv Belgije: 25:13, 25:18, 21:25, 25:20.
22:26 02.09.2021
22:18 – šteta!
Lep poen koji je trebalo da pripadne Srbiji, čime bi sve bilo gotovo, ali ga nekako kradu Belgijanci.
16:13 – istopila se prednost...
Odlični servisi i odlični blokovi Belgijanaca i prednost se prepolovila. Boba Kovač reaguje tajm-autom.
22:16 02.09.2021
16:10 – sve ide svojim tokom
Srbija čuva prednost i nastavlja da igra sjajno. Kovač polako kreće da ubacuje rezerviste, jer je meč praktično gotov.
22:12 02.09.2021
12:6 – rapsodija Srbije
Sve funkcioniše u igri naših odbojkaša, baš kao i u prvom setu. Blok, dizanja Jovovića, smečevi... Sjajno!
3:0 – izuzetan početak Orlova!
Poen Atanasijevića, pa dva Kovačevića, na startu četvrtog seta.
21:58 02.09.2021
Kraj 3. seta – 25:13, 25:18, 21:25
Srbiju je koštao loš početak seta, u kojem je Belgija stekla veliku prednost. Atanasijević je ušao sredinom trećeg seta, odigrao fenomenalno, ali je Orlovima ponovo pala koncentracija u završnici.
Odbojkaši Belgije - Sputnik Srbija
21:56 02.09.2021
19:22 – ne prolazi Ivović protiv trojnog bloka
21:55 02.09.2021
19:21 – Srbija propustila veliku šansu
Bomba Atanasijevića i mnogo, mnogo sreće Belgijanaca kod odbrane, a onda loše dizanje Jovovića i još lošiji smeč Podraščanina...
21:54 02.09.2021
19:20 – sjajan servis, pa blok Podraščanina!
21:53 02.09.2021
18:20 – Bata namestio ruku!
Atanasijević beleži treći as od ulaska na teren, Srbija ponovo na -2!
21:49 02.09.2021
16:20 – Belgija uvećala prednost
Sve od prijema do napada Belgije sjajno funkcioniše. Grešaka nema, pa Srbija do poena može da dođe samo blokom, koji u poslednjih par poena ne radi.
Nažalost, ne prolazi ni Atanasijević iz teške pozicije...
21:47 02.09.2021
15:17 – brutalan poen!
Mnogo naporan, neizvestan i važan poen! Posle mnogo napada i odbrana, Lisinac zakucava loptu i Srbija ostaje na -2.
21:45 02.09.2021
14:16 – vraćaju se Orlovi!
Atanasijević fenomenalan i u bloku, a onda istom merom udara i Lisinac! Vraćamo se!
21:44 02.09.2021
12:16 – drže se Belgijanci
Definitivno bolja igra Srbije sredinom drugog seta nego na početku, ali je prednost Belgije i dalje velika, a vremena sve manje...
21:40 02.09.2021
9:13 – as Atanasijevića!
Tajm-aut Belgijanaca, koji se nalaze u čudu pred Atanasijevićem.