Kako su srpske kraljice prošle u polufinale? Moćno! /video/

© Foto : CEVSrpske odbojkašice – EP odbojka
Srpske odbojkašice – EP odbojka - Sputnik Srbija, 1920, 02.09.2021
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije u sredu se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva i, iako je izgubila prvi set, demonstrirala je silu u naredna tri, te je slavila rezultatom 3-1 (22:25, 25:18, 25:7, 25:20).
Izabranice Zorana Terzića odigrale su nervozan prvi set. Prijem je slabo funkcionisao, a kada je tako onda i napad retko funkcioniše, pa je samo Tijana Bošković bila raspoložena na startu duela.
Iako je izgubila prvi set, jedan od najlepših poena u ovom periodu pripao je Srbiji.
Osvojile su Srpkinje poen i nakon dramatične razmene pri rezultatu 21:19 za Francusku, ali do seta nisu mogle.
Bilo je previše grešaka i, na iznenađenje svih, ekipa predvođena selektorom Emilom Rusoom osvojila prvi set.
Međutim, već u drugom periodu igre srpske odbojkašice pronašle su svoju igru i krenule su da lome otpor rivalki.
Igrala se strašna odbojka što pokazuje i ovaj poen pri rezultatu 11:7 za Srbiju.
Na kraju drugog seta viđena je velika serija aktuelnih evropskih i svetskih šampionki. Maja Ognjenović stala je na servis pri rezultatu 19:18 i nije silazila sa istog mesta.
Srbija je drugi set osvojila 25:18 i izjednačila je na 1-1.
Tada je krenula rapsodija srpskih igračica. Drugi set otvorile su sa 7:0, a prednost je sama rasla.
Sjajno je funkcionisao blok, a u tom segmentu posebno raspoložene bile su Mina Popović i Milena Rašić.
Briljirala je i Maja Ognjenović koja je utakmicu završila sa sedam poena. Atipično za tehničara da osvoji toliki broj.
Treći set ekipa Zorana Terzića dobila je 25:7 i Francuska je nokautirana.
Ni u četvrtom setu se Francuskinje nisu mnogo pitale. Srbija je nastavila da igra u sjajnom ritmu i pobeda je bila jako blizu.
Dominirale su srpske odbojkašice, te je Zoran Terzić u finišu ubacio i devojke koje ne igraju prvu postavu.
Zbog toga je i prednost srpskih kraljica za nijansu istopljena, ali pobeda se ni u jednom trenutku nije dovodila u pitanje.
Srbija je, izuzev prvog seta, demonstrirala silu i u polufinalu igraće protiv Turske, što će biti repriza finala prethodnog Evropskog prvenstva.
Duel je na programu u petak u 20 časova, a pre toga prvi polufinalni duel odigraće Italija i Holandija (17.00).
Srbija pregazila Francusku za polufinale Evropskog prvenstva!