Umalo debakl po meri Srbije – Ronaldo udario, promašio penal, pa spasao Portugalce!

© AP Photo / Armando FrancaPortugalski fudbaler Kristijano Ronaldo
Portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo - Sputnik Srbija, 1920, 01.09.2021
Fudbaleri Portugalije savladali su Irsku rezultatom 2:1 u spektakularnoj završnici kvalifikacione grupe za Svetsko prvenstvo u kojoj se nalazi i Srbija.
Irska je povela protiv Portugalaca golom Džona Egana u 45. minutu utakmice, a izjednačenje i veliku radost domaćinu doneo je Kristijano Ronaldo u 89. minutu, da bi zatim u 96. minutu doneo i pobedu.
Orlovi su propuštali ovo kolo, te su u prijateljskoj utakmici savladali Katar, a u drugoj utakmici je Luksemburg sa 2:1 pobedio Azerbejdžan.
Portugalci su trijumfom izbili na čelo Grupe A ispred Srbije, sa tri boda, ali i utakmicom više.
Ovakvom raspletu u ovoj neverovatoj utakmici prethodila su dešavanja iz prvog poluvremena, takođe u režiji Ronalda, baš kao i u finišu.
Novi-stari napadač Mančester junajteda je prvo nesportski udario jednog igrača Irske, ali nije snosio ozbiljnije posledice.
Zatim je izveo penal, ali ga promašio, za muk domaćih navijača.
Na kraju se iskupio za sve i u neverovatnoj završnici doneo veoma bitnu pobedu Portugaliji, koja bi ostala u dosta lošoj poziciji sa Srbijom da nije došla barem do boda u ovoj utakmici.