Zlato za Srbiju u Tokiju!

© Foto : Paraolimpijski komitet SrbijeDragan Ristić
Dragan Ristić - Sputnik Srbija, 1920, 01.09.2021
Dragan Ristić, srpski paraolimpijac, osvojio je zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju u disciplini vazdušna puška na deset metara.
Ristić je doneo prvu zlatnu medalju za Srbiju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju.
Ristić je u kvalifikacijama imao treći rezultat, ali je u finalu uspeo da popravi nastup i ostavi sve rivale iza sebe.
„Tri puta sam bio šampion sveta, dva puta Evrope, osvojio sam dva svetska srebra, više puta obarao svetski rekord i ekipno osvajao zlato i srebro. Tokio je prvo veliko takmičenje nakon svetskog prvenstva u Sidneju 2019. godine i daću sve od sebe da osvojim olimpijsku medalju kojom bi zaokružio dugogodišnji posvećen rad“, rekao je uoči odlaska u Tokio trostruki paraolimpijac Ristić.
Ne samo da je osvojio zlato, Ristić je oborio i paraolimpijski rekord sa rezultatom 255,5 u disciplini R5, klasa SH2.
Prethodno su medalju za Srbiju obezbedile stonoteniserke Borislava Perić Ranković i Nada Matić.
One će se u polufinalu boriti za prolazak u finale, ali već imaju obezbeđena bronzana odličja.