Borislava Perić Ranković - Sputnik Srbija

Srbija bez finala, ali sa bronzom!

Borislava Perić Ranković i Nada Matić, srpske reprezentativke u stonom tenisu, završile su takmičenje na Paraolimpijskim igrama porazom od nacionalnog tima Švedske u polufinalu, ali se sa turnira vraćaju s medaljama.
Srpski tandem je poražen u dubl meču, a zatim je Borislava Perić Ranković izgubila od Ane Karin Alkvist što je donelo drugi poen Švedskoj.
Duel u dublu je bio veoma zanimljiv, igralo se praktično na jednu loptu, a više sreće imala je ekipa Švedske.
Prvi set su Šveđanke dobile sa 11:8, u drugom je Srbija uspela da anulira zaostatak sa 11:9, ali su usledila dva seta koje je skandinavska ekipa rešila u svoju korist sa 11:7.
Srbiji su za prolaz u finale bile neophodne dve pobede u singl duelima, prva je na teren izašla Perić Ranković i doživela je poraz od Alkvist sa 3:0, po setovima 11:4, 11:7 i 11:
Borislava je imala veliku prednost u trećem gemu, ali je rivalki dopustila da se vrati i napravi potpuni preokret za konačnu pobedu Švedske i plasman u finale.
Uprkos porazu, srpski tim se iz Tokija vraća sa bronzanim medaljama, s obzirom na to da se u stonoteniskom takmičenju dodeljuju četiri odličja.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
13:42 01.09.2021
Kraj! Srbija bez finala!
Pobeda Šveđanke posle velikog preokreta – 11:8 u trećem setu.
Može li Borislava da izdrži?
Srpska reprezentativka je imala četiri poena prednosti, ali je sada 7:5 za nju.
13:36 01.09.2021
Borislava ima ritam!
Srpska stonoteniserka vodi sa 5:3 u trećem setu.
13:32 01.09.2021
Srbija blizu poraza!
Borislava Perić Ranković je izgubila i drugi set – 11:3.
13:31 01.09.2021
Blizu je kraj...
Perić Ranković gubi 9:3 u drugom setu.
Borislava prekinula seriju
Tri uzastopna poena je osvojila Šveđanka, ali je Borislava uspela da smanji na 6:3.
13:28 01.09.2021
Alkvist u žestokom ritmu!
Perić Ranković ne uspeva da uhvati priključak, u drugom setu gubi sa 3:1.
13:26 01.09.2021
Borislava je izgubila set!
Brže od očekivanog, za svega šest minuta Perić Ranković je izgubila prvi set sa 11:4.
13:25 01.09.2021
Furiozna Šveđanka!
U prvom singl duelu sastaju se Ana Karin Alkvist i Borislava Perić Ranković.
Alkvist je povela sa 9:4 posle svega pet minuta igre.
13:11 01.09.2021
Kraj! Pobeda Švedske!
Srbija je izgubila dubl meč od Švedske sa 11:7.
Slede dueli u singlu, Srbija mora da pobedi u oba za plasman u finale.
13:07 01.09.2021
Tri poena Srbije...
Ne puštaju srpske stonoteniserke da se četvrti set završi brzo – 7:4.
Srbija opet gubi!
Nije uspeo srpski tim da prekine nalet rivala, treći set je završen rezultatom 11:7.
12:58 01.09.2021
Ima li povratka za Srbiju?
Posle velike borbe Švedska je povela sa 8:5 i približila se osvajanju trećeg seta.
12:56 01.09.2021
Srpski tim se razigrao i smanjio na 6:5.
12:54 01.09.2021
Švedska ima ritam!
Srbija gubi 5:0 u trećem setu.
12:50 01.09.2021
Set za Srbiju!
Bravo! Fenomenalna igra srpskih reprezentativki i izjednačenje u setovima pošto je drugi završen sa 11:9.