Đere eliminisan, Zverev i Karacev sigurni na startu US opena

© AP Photo / CATHRIN MUELLERSrpski teniser Laslo Đere
Srpski teniser Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 31.08.2021
Laslo Đere, 51. teniser sveta, nije uspeo da se plasira u drugo kolo US opena, pošto je na startu turnira poražen od Amerikanca Denisa Kudle – 4:6, 6:3, 7:5, 7:6 (4).
Srpski teniser nije uspeo da održi nivo igre iz prvog seta, te će Kudla u drugom kolu igrati protiv boljeg iz susreta Ote Sonego.
Plasman dalje obezbedili su i aktuelni olimpijski šampion Aleksandar Zverev koji je izbacio Sema Kverija i Aslan Karacev koji je bio bolji od Đaume Munara.
Očekivala se velika borbe između Đerea i Kudle i to smo dobili. Prvi set pripao je srpskom teniseru rezultatom 6:4, a ključni brejk napravio je u prvom gemu.
Do kraja je uspešno održavao prednost i posle 42 minuta poveo je 1-0.
Već u drugom setu došlo je do pada u igri. Kudla je to iskoristio i rezultatom 6:3 došao do izjednačenja.
U trećem i četvrtom setu gledali smo žestoku borbu, nijanse su odlučivale i nažalost one su bile na strani Amerikanca.
Treći set Đere je izgubio 7:5, u četvrtom je pao u taj-brejku i pobeda je otišla u ruke Denisa Kudle – 92. tenisera sveta.
Kada je reč o mečevima Zvereva i Karaceva, nemački i ruski teniser nisu imali mnogo problema protiv Kverija, odnosno Munara.
Zverev je nešto lakše pobedio visokog Amerikanca, u tri seta 6:4, 7:5, 6:2, dok je Karacev izgubio set od Španca, ali to nije previše uticalo na njega – 7:5, 1:6, 6:3, 6:2.
Zvereva u drugom kolu čeka Albert Ramos Vinjolas, dok će Karacev igrati protiv boljeg iz susreta Tompson – Mager.