Pavkov i Katai doneli pobedu Zvezdi na Banovom brdu /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaFudbaleri Crvene zvezde protiv Kluža
Fudbaleri Crvene zvezde protiv Kluža - Sputnik Srbija, 1920, 29.08.2021
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički 2:1 u sedmom kolu Superlige Srbije.
Izabranici Dejana Stankovića ostvarili su petu pobedu zaredom, te posle sedam odigranih utakmica imaju 16 bodova i gol razliku 10:2. Čukarički je pretrpeo i drugi poraz i ostao je na šestom mestu.
Zvezda je odigrala odličan meč na Banovom brdu, rezultat je mogao da bude i ubedljiviji, ali je na kraju slavila golovima Milana Pavkova i Aleksandra Kataija. Jedini strelac za Čukarički bio je Jovanović u 89. minutu.
Aktuelni šampion Srbije mrežu domaćina načeo je u 40. minutu. Kanga je centrirao, a Pavkov je glavom savladao golmana ekipe Saše Ilića.
Sa minimalnom prednošću Zvezde otišlo se na petnaestominutnu pauzu.
U nastavku utakmice crveno-beli su nastavili sa dobrom igrom i u 57. minutu Katai je duplirao prednost. Prvi udarac Kataija je odbranio golman Čuke, ali nije i drugi i Zvezda je povela 2:0.
Do kraja utakmice Čukarički je uspeo da smanji, ali to je bilo sve. Jovanović je u 89. minutu pogodio za 1:2, međutim, uspeo je samo da ublaži poraz.
Sada sledi reprezentativna pauza, a Superliga nastavlja se 11. septembra. Zvezda čeka Proleter, Čukarički gostuje Mladosti, a termini će biti naknadno saopšteni.