Srbin „zapalio“ Los Anđeles! /video/

© REUTERS / Jayne Kamin-OnceaSrpski napadač Dejan Joveljić
Srpski napadač Dejan Joveljić - Sputnik Srbija, 1920, 29.08.2021
Dejan Joveljić, talentovani srpski napadač, postigao je dva gola za Los Anđeles Galaksi protiv FK Los Anđeles u derbiju „grada svetlosti“.
U noći između subote i nedelje navijači su gledali derbi Los Anđelesa i u takvoj uzavreloj atmosferi srpski napadač je pokazao zašto je došao u Ameriku.
Igrao se dvadeseti minut kada se Joveljić sjajno snašao u kaznenom prostoru. Lobom je prevario golmana i lopta je završila u mreži gradskog rivala.
U nastavku utakmice FK Los Anđeles je uspeo da izjednači i preokrene, a onda je u 64. minutu Joveljić ponovo zaplesao.
Arauho mu je dodao loptu, a on je levom nogom pogodio dalji ugao i time poravnao rezultat, 2:2.
Utakmica je na kraju završena nerešenim rezultatom, 3:3, a Joveljić je sa dva gola pokazao da će biti veliko pojačanje za Galaksi.
Srpski fudbaler ovog leta doneo je nepopularnu odluku otišavši u MLS ligu, s obzirom da jako mali broj mladih igrača odlazi u Ameriku kada ima opciju da igra u nekoj od evropskih liga.
Joveljić, koji je dete Crvene zvezde, ima svega 22 godine i prethodne sezone odigrao je sjajno za austrijski Volfsberger postigavši 20 golova.
Očekivalo se da će se vratiti u Ajntraht, pošto je u Austriji igrao na pozajmici, ali usledio je poziv Los Anđeles Galaksija i na iznenađenje mnogih – prihvatio je.
Fudbaleri u MLS ligu idu uglavnom kada su pri kraju karijere, ali Joveljić je izabrao drugačiji put i za sada mu ide prilično dobro.
Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 29.08.2021
Srbinu nudili mnogo para, ali je ostao veran /video/
Detalj sa utakmice Siti – Arsenal u 3. kolu Premijer lige - Sputnik Srbija, 1920, 28.08.2021
Premijer liga: Romanov Čelsi odoleo Liverpulu, Siti „razmontirao“ Arsenal