Mitrogol bacio senku na novu sjajnu partiju /video/

© AP Photo / Nick PottsAleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 28.08.2021
Srpski napadač Aleksandar Mitrović nastavio je da pruža briljantne partije u Premijer ligi, ali se ovog puta i obrukao na kraju utakmice promašivši penal.
Mitrović je odlično započeo sezonu u dresu Fulama u Čempionšipu, a još jedan izuzetan meč odigrao u petom kolu protiv Stouka. Međutim, sa nesrećnim krajem.
Ekipa sa Krejven kotidža savladala je goste rezultatom 3:0, a napadač reprezentacije Srbije bio je uključen u dva gola.
Fulam je poveo već u petom minutu posle snažnog udarca Harija Vilsona, koji mu je asistencijom namestio Mitrović.
Za drugi gol pobrinuo se Bobi Rid u 53. minutu, a Mitrović se upisao u listu strelaca u 73. minutu, kada je ispratio akciju i pravovremeno se ubacio pred golom, smestivši loptu u praznu mrežu Stoukovog gola i ponovo opravdavši nadimak Mitrogol.
Pobeda Fulama bila je zagarantovana, a onda se desio jedanaesterac u 93. minutu utakmice.
Odgovornost je preuzeo srpski golgeter, ali još jednom pokazao da mu penali nisu najjači adut, te ga je promašio i bacio senku na dobru partiju.
Ipak, sa golom i asistencijom do promašenog jedanaesterca Mitrović je obezbedio pobedu svom timu, koji je trenutno u samom vrhu Čempionšipa sa četiri trijumfa i jednim remijem.
Ovaj pogodak izdigao je Mitrovića na deobu prvog mesta liste strelaca u Čempionšipu sa četiri gola ove sezone, uz šta ima i dve asistencije.