Srbija – Belgija, odbojka Evropsko prvenstvo - Sputnik Srbija

Srbija na krilima tandema Bošković-Lazović pobedila Azerbejdžan!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Azerbejdžan 3-0, po setovima 25:17, 25:20, 25:19, u četvrtom kolu Evropskog prvenstva koje se održava u Srbiji, Hrvatskoj, Rumuniji i Bugarskoj.
Izabranice Zorana Terzića igrale su bez najiskusnije Maje Ognjenović i to se nije osetilo mnogo u igri, te je zabeležena i četvrta pobeda u isto toliko mečeva.
Nije se osetilo jer su sjajan meč odigrale Tijana Bošković, kao i mlada 22-godišnja Katarina Lazović.
Najbolja korektorka sveta utakmicu je završila sa 24 poena, dok je Lazovićeva imala sedam, ali je u trećem setu bila sveprisutna na terenu i oduševila je pristupom.
U nekim trenucima igra Srbije nije izgledala onako tečno i moćno, ali ipak je kvalitet bio na strani naših odbojkašica i to se videlo u sva tri seta.
Prvi smo dobili bez većih problema, dok je u drugom Tijana Bošković sama držala ekipu u igri. Nisu briljirale, ali u završnici seta srpske igračice uspele su da slome otpor protivnica.
U trećem setu na delu smo videli sjajnu Kaću Lazović. Selektor Terzić izveo je B postavu na teren i devojke su odgovorile.
Odbojkašice su na kraju slavile 25:17, 25:20, 25:19 i posle četiri odigrane utakmice imaju maksimalan rezultat.
Sledeći meč je u sredu u 20 časova protiv Rusije.
21:27 24.08.2021
25:17, 25:20, 25:19 – pobeda Srbije!
21:21 24.08.2021
25:17, 25:20, 21:13 – strašna serija Srbije na servis Katarine Lazović
21:18 24.08.2021
25:17, 25:20, 18:13 – blok jedan-na-jedan!
Bojana Milenković!
21:17 24.08.2021
25:17, 25:20, 16:13 – lomimo otpor Azerbejdžana
Poen osvaja Bojana Milenković.
21:14 24.08.2021
25:17, 25:20, 13:12 – sjajan poen osvaja Srbija
Velika razmena i naše odbojkašice na kraju blokom dolaze do poena.
25:17, 25:20 – Srbija vodi 2-0!
Nisu odigrale najbolje u ovom setu naše odbojkašice, samo je Boškovićeva bila raspoložena, ali na kraju je kvalitet prevagnu na našu stranu i osvojen je set.
25:17, 24:20 – četiri meč lopte
20:52 24.08.2021
25:17, 23:20 – poen za Tijanu Bošković