Srbija – Belgija, odbojka Evropsko prvenstvo - Sputnik Srbija

Srbija ne planira da stane – odbojkašice i dalje nepobedive na Evrovolejima!

Odbojkašice Srbije savladale su Belgiju sa maksimalnih 3-0 u setovima i ostala nepobeđene na Evropskom prvenstvu.
Srpkinje su nadigrale Belgijanke i tako upisale treću pobedu u nizu u Beogradskoj areni, a po setovima je bilo 25:21, 25:21, 25:21.
To je bila 18. pobeda u nizu za Srbiju, koja je osvojila dva prethodna Evropska prvenstva, a ujedno je obezbeđena osmina finala u Beogradu.
Izabranice Zorana Terzića odigrale su kvalitetna tri seta i najavile da se nalaze u sjajnoj formi, pred ulazak u nokaut fazu Evrovoleja.
Naredni meč na programu je 24. avgusta, u utorak od 20 časova, protiv Azerbejdžana.
© Foto : Photo: CEVSrbija – Belgija, odbojka Evropsko prvenstvo
Srbija – Belgija, odbojka Evropsko prvenstvo - Sputnik Srbija, 1920, 22.08.2021
Srbija – Belgija, odbojka Evropsko prvenstvo
Dobra na startu bila je jedna od najboljih odbojkašica na svetu Tijana Bošković, koja je snažnim napadima, ali i dobrom igrom u bloku, donosila poene Srbiji.
Naše odbojkašice su do prednosti došle sredinom prvog seta, kada su povele sa 15:11, a Belgija nije imala odgovor sve do kraja.
Drugi set je počeo u egalu, a desila se i jedna bizarna situacija, kada su sudije zaboravile da upišu poen Srbiji.
Klupa naše reprezentacije je reagovala, pa je odluka ubrzo promenjena i Srbija je donela poen.
© Foto : CEVSrbija – Belgija, odbojka Evropsko prvenstvo
Srpkinje su prednost čuvale, ali je Belgija uspela da iskoristi nekoliko smušenih napada i da dođe do 22:21.
Međutim, usledila je furiozna serija Srbije na krilima Buše i Boškovićeve za 25:21.
U trećem setu najbolje je funkcionisao blok aktuelni evropskih šampionki, pa je pri rezultatu 11:5 oko šest poena bilo osvojeno tim udarcem.
Prednost od oko pet poena nije rasla, ali je bila iskusno sačuvana sve do kraja meča.
Duel iz Beogradske arene mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
15:11 – sada Buša sjajna!
Srbija ne dopušta protivnicama da zakomplikuju situaciju. Barem zasad.
21:14 22.08.2021
13:8 – serija Belgije
Dva vezana poena Belgijanki, posle greške Buše i velikog auta iz ne toliko komplikovanog napada...
21:10 22.08.2021
11:5 – blok dominira!
Tajm-aut Belgije, koja nema nikakav odgovor za naše srednjake. Blok osvaja poene šakom i kapom u trećem setu.
21:08 22.08.2021
8:4 – dominacija Popovićeve
Mina je nekoliko poena bila na servisu i Srbija je došla do +5, pa su tek onda Belgijanke prekinule seriju.
21:06 22.08.2021
6:3 – majstorski potezi Rašićeve
Povela je Srbija 3:1, izjednačila Belgija na 3:3, a onda majstorija Rašićeve za 5:3... A, onda još jedna!
20:53 22.08.2021
Kraj 2. seta – 25:21
Furiozna završnica druggo seta za Srbiju, a bilo je gusto!
24:21 – idemo!
Buša i Boškovićeva sjajno završavaju akcije, pa Srbija ima tri set lopte!
20:52 22.08.2021
22:21 – drama?
Sjajni napadi Belgijanki.
20:50 22.08.2021
21:18 – opet Tijana!
Prišle su Belgijanke, ali je poen Srbiji donela Boškovićeva za novih +3.
20:47 22.08.2021
19:16 – serija Belgije, ali onda – Tijana
Dva poena u nizu za naše protivnice, ali onda nova bomba Boškovićeve.
20:45 22.08.2021
17:13 – razigrala se Tijana, Srbija se odlepila!
Dobro se držala Belgija, igrala sjajno u napadu, ali nije uspela da iskoristi nalet, pa je usledila kazna.
Nekoliko sjajnih napada naših odbojkašica, uz odličnu odbranu.
20:40 22.08.2021
12:9 – tajm-aut Belgija
Odlična igra Rašićeve u ovim trenucima.
20:38 22.08.2021
Da li je moguće da se ovo desilo?!
Sudije nisu upisale jedan poen Srbiji, pa je selektor Terzić morao da zaustavi igru i zatraži im da našoj selekciji dodaju taj poen.
Nije 9:7, nego 10:7... Veoma bizarna situacija.
20:37 22.08.2021
9:7 – mini-serija Srbije
Nekoliko grešaka Belgijanki uz toplo-hladnu igru Srpkinja, pa je prednost tu, barem ta od dva poena.
20:36 22.08.2021
3:3 – egal na startu drugog seta
Igra se poen za poen.
20:26 22.08.2021
Kraj 1. seta – 25:21!
Uz manje oscilacije, ali i sjajnu igru Boškovićeve, Srbija osvaja prvi set protiv Belgije!
20:24 22.08.2021
22:19 – istopila se prednost