Miloš Jojić - Sputnik Srbija

Partizan se udavio na Azorskim ostrvima /video/

Fudbaleri Partizana poraženi su od Santa Klare rezultatom 2:1 (1:0) u prvom meču plej-ofa Lige konferencija. Loše su crno-beli otvorili meč, rano su primili gol, imali su i dva pogotka zaostatka, ali su preko Vujačića u 55. minutu uspeli da se vrate i da sačuvaju nadu da idućeg četvrtka u Humskoj, mogu da zaigraju u Evropi.
Katastrofalno je Partizan otvorio utakmicu na Azorskim ostrvima.
Odbrana crno-belih kapitulirala je već u četvrtom minutu, posle smušene reakcije Vujačića, gde se najbolje snašao Karlos Karvaljo koji je uspeo da matira Popovića.
Bilo je potrebno petnaestak minuta crno-belima da dođu sebi u Portugaliji i da preuzmu terensku inicijativu.
Ipak, Partizan ofanzivno nije postojao. Bekovi Urošević i Miljković bez ofanzivne uloge, bez pasa unapred, bez centaršuta upotrebljivog ka usamljenom Rikardu Gomešu.
Do poluvremena su mreže mirovale, da bi ponovo četvrti minut drugog poluvremena bio koban po srpskog vicešampiona.
Prosto je neverovatno kako je kompletna odbrana Partizana dozvolila Japancu Moriti da nonšalantno „otvori stopalo“ i pogodi dalji ugao Popovićevog gola - 2:0.
Slutilo je na kastarforu crno-belih u tim trenucima, ali je posle šoka brzo usledio najbolji mogući odgovor.
Vujačić je glavom sa tri metra pogodio mrežu Santa Klare, posle uigrane akcije iz prekida koji je izveo Bibras Natho, a kasnije je Šćekić asistirao Vujačiću.
Mogao je Partizan možda i do izjednačenja da se oglasio glavni sudija iz Holandije, koji nije pokazao na belu tačku u 69. minutu, kada je Viljanueva s leđa i to s dve noge oborio Rikarda Gomeša u kaznenom prostoru.
Do kraja susreta Aleksandar Stanojević je pokušao uvođenjem Sume umesto Natha, kao i Smiljanića koji je zamenio Šćekića, ali je rezultat ostao nepromenjen.
Čini se da je Partizan previše respektovao Santa Klaru, koja je prosečan portugalski tim.
Ipak, jasno je da će crno-beli idućeg četvrtka u krcatoj Humskoj sve karte baciti na trijumf, koji bi im trasirao put u grupnu fazu Lige konferencije.
Meč Santa Klara - Partizan mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.
Izabranici Aleksandra Stanojevića favoriti su protiv Portugalaca koji susret dočekuju oslabljeni jer je deset fudbalera zaraženo virusom korona.
Ni Partizan neće biti kompletan jer nedostaju Saša Zdjelar, Danilo Pantić i Nemanja Jović.
Tok meča pratite uz Sputnjik sport.
00:22 20.08.2021
94' - Kraj meča!
Partizan je poražen od Santa Klare rezultatom 2:1 u prvom meču plej-ofa za Ligu konferencija.
00:19 20.08.2021
92' - Urošević dobija žuti
Bespotrebno je levi bek Partizana dobio žuti karton.
00:18 20.08.2021
90' - Igraće se još četiri minuta
Glavni sudija produžio je zbog velikog broja izmena i prekida utakmicu za četiri minuta.
00:13 20.08.2021
86' - Lutovcu žuti!
Preagresivan je bio Aleksandar Lutovac, koji je rvačkim zahvatom pokušao da obori rivala, a sudija ga je „nagradio“ javnom opomenom.
00:11 20.08.2021
85' Marković izašao
Lazara Markovića zamenio je Nikola Terzić.
84' Peti, pa šesti korner za Partizan
Prvi u drugom poluvremenu, a peti ukupno. Ipak, nije bilo uzbuđenja, ali je odmah usledila prilika za popravni. Dosuđen je prekšraj u napadu posle centaršuta.
00:09 20.08.2021
82' - Linkoln zapretio
Solidnu levu nogu imao Linkoln, koji je iz trka šutirao, ali je lopta prozujala pored Popovićevog gola.
00:04 20.08.2021
77' - Smiljanić na terenu
Milan Lola Smiljanić zamenio je Šćekića i preuzeo kapitensku traku od Lazara Markovića.
00:02 20.08.2021
75' - Nova izmena u Santa Klari
Izašao je iz igre strelac Morita, zamenio ga je Žoao Alfonso.
23:57 19.08.2021
69' - Da li je Partizan oštećen?
Viljanueva je startovao s dve noge u kaznenom prostoru nad Rikardom Gomešom, u akciji iz koje je su blokirani pokušaji Sume i Markovića, ali se glavni sudija nije oglasio.
23:56 19.08.2021
69' - Velika šansa za Partizan
Suma je bio u šansi ali je Fernandeš odbranio, zatim je blokiran i pokušaj Lazara Markovića, da bi na kraju igrači Santa Klare izbacili loptu daleko iz svog kaznenog prostora. Lako je mogao Partizan do izjednačenja.
23:53 19.08.2021
66' - Menja i Santa Klara
Izlazi Rui Košta, na terenu je Rikardinjo, ofanzivni vezni fudbaler.
23:47 19.08.2021
60' - Sjajna odbrana Popovića
Linkoln je oprobao levicu iz prilične udaljenosti iz slobodnog udarca, ali je golman Partizana fantastično odbranio.
23:44 19.08.2021
54' - Stanojević menja
Izašao je iz igr Bibras Natho, njega je zamenio Sejduba Suma.
23:41 19.08.2021
53' - Goool! Vujačić pogađa!
Lepo odigrana kombinacija koju je golom završio Igor Vujačić. Natho je izveo prekid, uposlio je u kaznenom prostoru Šćekića koji je dodao Vujačiću, a ovaj pogodio glavom mrežu sa tri metra.
23:36 19.08.2021
49' - Goool! Santa Klara vodi 2:0!
Ponovo četvrti minut, samo drugog poluvremena. Santa Klara preko Morite stiže do velike prednosti. Opet mlaka odbrana crno-belih, Japanac je rutinski desnom nogom po zemlji poslao loptu u mrežu.
23:34 19.08.2021
47' - Markovićev pokušaj zaustavljen
Ekspresno su crno-beli mogli do izdjenačenja. U prilici se našao Lazar Marković, koji je ušao u kazneni prostor Santa Klare s desne strane, pokušao je levom, slabijom nogom, ali je golman spremno dočekao taj udarac.
23:33 19.08.2021
46' - Počelo je drugo poluvreme
Partizan će u nastavku pokušati da anulira prednost Portugalaca.
23:17 19.08.2021
45' - Poluvreme 1:0
Nije glavni sudija hteo da produži ni minut utakmicu na stadionu „Sao Migel“. Santa Klara ima prednost golom Karlosa Karvalja iz četvrtog minuta.
23:15 19.08.2021
44' - Izjednačen posed
Santa Klara i Partizan imaju po 50 odsto loptu u posedu, ali je Partizan taj koji ima gol zaostatka...