Ivana nije napravila novo čudo, ali je bila peta na svetu!

© Foto : Srpski atletski savezSrpska atletičarka Ivana Ilić
Srpska atletičarka Ivana Ilić - Sputnik Srbija, 1920, 19.08.2021
Mlada srpska atletičarka Ivana Ilić osvojila je peto mesto na juniorskom svetskom prvenstvu u Keniji.
Ona se u finale plasirala trećim mestom u ukupnom plasmanu vremenom 11.50 sekundi, međutim loše vreme i pomeranje takmičenja uticali su na loš start naše atletičarke, te je finale završila kao petoplasirana sa 11.54 sekundi.
Podsetimo, Ivana je prošlog meseca na Evropskom prvenstvu u Estoniji postala juniorska vicešampionka Starog kontinenta nakon što je finalnu trku na 100 m istrčala za 11.42 sekundi, zauzela drugo mesto i napravila čudo ispisavši istoriju Srbije.
Prvo mesto osvojila Tina Klejton (JAM) rezultatom 11.09 s, drugo mesto zauzela je Beatris Masilingi rezultatom 11.39 s (NAM) i treće mesto pripalo je atletičarki Švajcarske reprezentacije Melisi Gučmit koja je došla do bronzane medalje rezultatom 11.51 s.
Ivana će trčati i u kvalifikacijama na 200 m koje su na programu u petak od 10 časova.