Fudbaleri Crvene zvezde protiv Kluža - Sputnik Srbija

Zvezda razbila Rumune i zakoračila u Ligu Evrope!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su rumunski Kluž rezultatom 4:0 u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope.
Zvezda je zaboravila na poraz od Šerifa u Ligi šampiona u prethodnom kolu i došla na korak do plasmana u grupnu fazu Lige Evrope.
Crveno-beli će priliku da dokrajče rivala imati 26. avgusta u revanšu koji je na programu u Rumuniji.
Strelci u pobedi protiv Kluža u Beogradu bili su Pavkov, Katai, Ben i Ivanić.
Do vođstva šampion Srbije je došao već u petom minutu, posle dobre akcije koja se završila golom Pavkova posle odbijene lopte.
Ben je šutirao, udarac mu je odbranjen, ali je na pravom mestu bio Zvezdin golgeter za 1:0.
Rumuni su se brzo oporavili od primljenog gola, ali su i dalje bili u podređenom položaju.
Bilo je nekoliko manjih šansi i za Kluž, ali je ubrzo duplirana prednost crveno-belih.
Majstorska reakcija Pavkova, koji je grudima spustio loptu, donela je Kataiu lak posao za 2:0.
Do kraja prvog poluvremena viđena je još jedna dobra prilika za Zvezdu, ali i povreda Miloša Degeneka, koji je morao da izađe sa terena i završi utakmicu.
Drugo poluvreme počelo je jednom ozbiljnom prilikom za Rumune, ali je ubrzo Zvezda preuzela inicijativu i krenula sa novim napadima.
Pavkov je imao nekoliko prilika u prvih 15-ak minuta nastavka, a naredni gol viđen je u 68. minutu.
Ivanić je ukrao loptu, došao nadomak kaznenog, a onda uposlio Bena koji je pokazao sjajnu sposobnost za završnicu i pogodio za 3:0.
Nepunih deset minuta kasnije ponovo se tresla mreža gostiju.
Kluž nije imao nikakav odgovor, a uspeli su da budu i potpuno izigrali prilikom jednog kornera, kada je lopta došla do maltene potpuno samog Ivanića – za 4:0.
Do kraja utakmice Kluž je uspeo da zapreti i pogodi prečku, ali se pitanje pobednika, pa ni visina trijumfa, nisu dovodili u pitanje.
Sve prilike, zanimljivosti i golove mogli ste da ispratite uživo uz Sputnjik.
22:57 17.08.2021
Kraj!
Zvezda je pobedila Kluž 4:0 i došla jako blizu plasmana u Ligu Evrope!
22:55 17.08.2021
Inače, Šerif je pobedio Dinamo sa 3:0...
22:54 17.08.2021
3 minuta nadoknade
22:49 17.08.2021
86' Prečka!
Mnogo sreće za Zvezdu, zatresao se okvir gola posle udarca Alibeka.
22:44 17.08.2021
Broj gledalaca:
22.482
22:40 17.08.2021
77' Zvezda uništila Kluž – 4:0!
Još jedna sjajna akcija Zvezde, ovog puta posle kornera. Odrađena je dogovorena akcija, a svi su propustili loptu koja je došla do Ivanića.
On je ostao sam na petercu i glavom je poslao iza leđa Arlauskisa.
4:0 za Zvezdu!
22:31 17.08.2021
68' Gooool – 3:0!
Ukrao je Ivanić loptu na polovini terena, nosio je 20 metara, a onda pravovremeno uposlio Bena.
Ben je loptu zakucao levom nogom u mrežu Rumuna!
3:0 za Zvezdu!
22:23 17.08.2021
60' Pavkov...
Ređaju se opasni napadi Zvezde!
Ovog puta Pavkov levom nogom šutira loptu jako, jako loše.
22:17 17.08.2021
Rapsodija Zvezdinog „dželata“
U toku je i utakmica plej-ofa za LŠ u kojoj se sastaju Šerif i Dinamo iz Zagreba.
U Tiraspolju je 2:0 za domaćina!
Golovi sa tog meča:
22:16 17.08.2021
51' Veliki promašaj Pavkova!
Sjajno je Katai sakrio loptu i centrirao, te pronašao Pavkova potpuno samog. Sa nešto više od pet metara strelac i asistent na ovom meču, ipak, šalje loptu direktno u Arlauskisa.
22:14 17.08.2021
Delije oduševile
Koreografija navijača Zvezde na utakmici protiv Kluža - Sputnik Srbija, 1920, 17.08.2021
„Ja nisam od onih što problem kad dođe leđa ti okrene...“ /video, foto/
22:13 17.08.2021
49' Opasno po Borjana
Šutirao je Deak iz slobodnog udarca sa oko 20 metara od gola, a lopta je otišla tik preko prečke.
Nedugo zatim još jedna prilika za Rumune, ali od svega užasna reakcija Sestora i ofsajd.
Povredio se Degenek
Štoper Zvezde je uz pomoć lekarske ekipe napustio teren, a umesto njega je momentalno ušao Radovan Pankov.
Degenek je završio utakmicu, a ostaje nada da povreda nije ozbiljnije prirode.
21:45 17.08.2021
45' Ofsajd...
Još jedna prelepa akcija Zvezda koja bi završila golom, ali, nažalost, nedozvoljena pozicija.
21:39 17.08.2021
38' Goooool – Katai!
Kakva akcija! Briljantan pas Ivanića ka Pavkovu, a onda majstorska reakcija Pavkova, koji je grudima spustio loptu za Kataija.
Katai je pred sobom imao lak posao i savladao Arlauskisa.
2:0 za Zvezdu!
21:26 17.08.2021
25' Gužva u Zvezdinom kaznenom
Vrebala je opastnost po Zvezdu nekoliko minuta. Opasan napad, pa zabrinjavajuća reakcija Pavkova za korner, pa slobodnjak...
Na kraju su se crveno-beli nekako odbranili pošto je dosuđen faul u napadu.
21:23 17.08.2021
21' Poslednja opomena za Gobeljića
Oštar start sa dve noge Zvezdinog beka, ali i dalje nema kartona. Ovo je bila poslednja usmena opomena za njega, a Kluž je dobio slobodnjak daleko do gola, ali na protivničkoj polovini.
21:17 17.08.2021
16' Zvezda napada, udarac Ivanića
Posle gola beležimo udarac Ivanića u 11. minutu, ali i lak posao za Arlauskisa.
Crveno-beli imaju inicijativu, ali dobar otpor pružaju Rumuni.