Kraj za Krajinovića na početku

© AFP 2023 / WILLIAM WESTSrpski teniser Filip Krajinović
Srpski teniser Filip Krajinović - Sputnik Srbija, 1920, 17.08.2021
Srpski teniser Filip Krajinović završio je učešće na Mastersu u Sinsinatiju već u prvom kolu. Iako je prvi set dobio rezultatom 6:0, usledio je neverovatan pad u igri i poraz od Aleksa de Minora - 6:4, 6:4.
Maestralno je Srbin igrao i delovao na terenu protiv 18. reketa planete i u prvom setu „servirao je krompir“ rivalu.
Ipak, u preostala dva seta De Minor je uspeo da preokrene rezultat i da oba puta slavi 6:4.
Kada je drugi set u pitanju, De Minor je odlučujući brejk napravio u petom gemu što je bilo dovoljno za izjednačenje u setovima.
Odlučujući set je posle uvodna dva gema, u kojima su Srbin i Australijanac sačuvali servise, nastavljen sa tri brejka.
Prvo je Krajinović predao servis, zatim je usledio ribrejk, ali je De Minor još jednom uspeo da „ukrade“ servis Srbinu.
Na kraju je održavao stečenu prednost i slavio rezultatom 6:4.
De Minor će u narednom kolu igrati protiv pobednika duela Gael Monfis - Dušan Lajović.
Đoković o Britancima: Ti užasni ljudi...