Srbin je doživeo najveće trenersko poniženje /video/

© AP Photo / Luca BrunoSiniša Mihajlović
Siniša Mihajlović - Sputnik Srbija, 1920, 16.08.2021
Šok za Bolonju i Sinišu Mihajlovića! Eliminisani su Kupu Italije od dojučerašnjeg trećeligaša Ternane, i to kao domaćini, rezultatom 5:4 (3:1).
Ternana koja je izborila plasman u Seriju B, uspela je da priredi istinsko čudo i da nokautira tim koji s klupe vodi Siniša Mihajlović na Renato Dal'Ari.
Uprkos činjenici da je Bolonja bila apsolutni favorit, kao i da je napad predvodio Marko Arnautović, novo pojačanje Mihajlovićevog tima, a igrali su još i asovi poput Sorijana, Orsolinija, ni to nije vredelo.
Gosti su bolje otvorili utakmicu i rano su stigli do vođstva. Već u šestom minutu pogodio je Agaci, dok je Donaruma u 21. udvostručio prednost.
Do poluvremena su još pogađali Domingez za Bolonju, odnosno Perlata za Ternanu – 1:3.
Očekivalo se da bi u nastavku tim Siniše Mihajlovića mogao do potpunog preokreta, ali se to nije dogodilo. Ekspresno je Ternana napunila mrežu Skoruposkog do vrha, bilo je 5:1.
Pljuštali su golovi na obe strane, Bolonja ih je u nastavku postigla čak tri, preko Arnautovića, Sorijana i Orsolinija.
Gosti su na kraju zasluženo slavili rezultatom 5:4, priredivši najveće trenersko poniženje srpskom stručnjaku, čiji je tim je u „sezoni kupanja“ eliminisan iz Kupa Italije.
Barselona se bori za goli život: „Sve je laž, dugujemo preko milijardu“