Sonov šamar Gvardioli i „građanima“

© AP Photo / Ian WaltonSon
Son - Sputnik Srbija, 1920, 15.08.2021
Fudbaleri Totenhema pobedili su u derbiju prvog kola Premijer lige favorizovani Mančester siti, a jedini gol postigao je Korejac Son u 55. minutu.
„Građani“ Pepa Gvardiole glavni su favoriti za osvajanje Premijer lige, ali ukoliko ovako budu igrali, teško da će opravdati tu ulogu.
S druge strane, Totenhem čija je prva zvezda Hari Kejn meč presedeo na tribinama zbog čitave sage oko prelaska upravo u Mančester siti, uživao je u bravurama Korejca Sona, od kojih je ona u 55. minutu bila kobna po „građane“.
Gvardiolina kaznena ekspedicija ove sezone ne liči na sebe, u Komjuniti šildu poraženi su od Lestera u meču u kojem takođe nisu postigli pogodak, pa je to ono što bi trebalo da zabrine Katalonca.
Ni skupo plaćeno pojačanje Džek Griliš za sada ne pomaže.
Marez, Tores i Sterling predvodili su napad Sitija u derbiju s Totenhemom, a ta „oštrica“ bila je „tupa“.
Nuno Espirito Santo, novi trener „pevaca“ uspeo je da nastavi pobednički niz Totenhema u mečevima sa Sitijem, dok Mančesteru ostaju problemi i verovatno će sada dodatno vršiti „pritiske“ da Hari Kejn potpiše, ne žaleći novac.
Podsetimo, pre utakmice Totenhem - Siti, spektakularan meč odigrali su Njukasl i Vest Hem, a viđeno je čak šest golova.
„Čekićari" su dvaput gubili, ali su na kraju uspeli da slave rezultatom 4:2 na nezgodnom gostovanju.