Lider Superlige se „sapleo“ u ludom meču sa osam golova

CC0 / Unsplash / Fudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 14.08.2021
TSC iz Bačke Topole remizirao je kao domaćin sa Radničkim iz Kragujevca u meču 5. kola Superlige Srbije, u kojem je postignuto čak osam golova – 4:4 (2:1).
TSC, koji s klupe vodi nekadašnji selektor Srbije Mladen Krstajić, propustio je priliku da upiše i maksimalnu petu pobedu.
Mesi PSŽ - Sputnik Srbija, 1920, 14.08.2021
Sputnjikova kamera u Parizu ispred Parka Prinčeva – zbog Mesija
Primili su gol iz penala u 96. minutu, kada je siguran bio Marko Mirić.
TSC se posle remija probio na vrh tabele, ali ima utakmicu više od Partizana koji je na 12 bodova iz četiri odigrana kola, meč s Metalcem je odložen zbog obaveza u Evropi.
Što se tiče utakmice između TSC i Radničkog iz Kragujevca, domaći su poveli u Senti preko Mihajla Banjca u 14. minutu, a izjednačenje gostima doneo je Borisav Burmaz u 22. minutu.
Samo četiri minuta kasnije novi pogodak, strelac je Đuro Zec. To je ujedno bio i rezultat na poluvremenu – 2:1.
Banjac je ponovo pogodio, ovoga puta u 56. minutu, ali se nisu predavali Kragujevčani koji su prvo preko Marka Mirića u 72. minutu smanjili, a zatim preko Filipovića uspeli ponovo da izjednače – 3:3.
Ni tu nije bio kraj drami, golovima i uzbuđenjima u Senti. TSC je preko Leandra u 88. minutu uspeo da dođe do nove prednosti.
Sve je išlo ka tome da tim iz Bačke Topole upiše novu „trojku“, čak petu pobedu iz pet kola, ali je dosuđen penal za Radnički, koji je realizovao Marko Mirić u 96. minutu.
Tim Mladena Krstajića je lider sa 13 bodova, a u narednom kolu gostuju Crvenoj zvezdi, dok Radnički dočekuje Čukarički.