Ispisana istorija – Brentford posle 74 godine slavio u elitnom engleskom rangu!

© AP Photo / Ian WaltonFudbaleri FK Brentford slave gol protiv Arsenala
Fudbaleri FK Brentford slave gol protiv Arsenala - Sputnik Srbija, 1920, 13.08.2021
Fudbaleri Brentofrda pobedili su Arsenal 2:0, u prvoj utakmici prvog kola Premijer lige. „Pčele“, kako je nadimak fudbalera Brentforda, ostvarile su prvu pobedu u istoriji u Premijer ligi, kao i prvu posle 74 godine u elitnom rangu engleskog fudbala.
Brentford nema istoriju bogatu velikim trofejima, kroz 20. vek igrali su uglavnom u nižim engleskim ligama i ovo je prvi put da igraju u Premijer ligi otkako je ona oformljena početkom 90-tih prošlog veka.
Gol u eliti, odnosno u najjačem klupskom engleskom takmičenju nisu postigli od 1947. godine, te je ovaj susret sa Arsenalom po mnogo čemu bio poseban za klub i navijače Brentforda.
I, ishod je najbolji mogući – istorijska pobeda i tri boda za prvo mesto Premijer lige, makar na jedno veče.
Arsenal je imao više loptu u nogama, više šuteva ka golu protivnika, ali falila je realizacija i „Pčele“ su zasluženo upisale nova tri boda.
Igrao se 22. minut kada je Kanos iskoristio nepažnju odbrane „Tobdžija“ i udarcem u bliži ugao savladao je Berna Lena.
Usledila je eksplozija oduševljenja na tribinama stadiona Brentforda, pošto su navijači čekali na gol u eliti pune 74 godine.
Devet minuta kasnije viđena je kontroverzna situacija u kaznenom domaćina. Balogun je pao, ali arbitar nije pokazao na belu tačku i igra se nastavila.
Do kraja poluvremena nije velikih šansi i domaćin je imao gol prednosti na petnaestominutnoj pauzi.
Arsenal je odmah na startu drugog perioda pokušao da dođe od izjednačenja. Smit Rouv bio je u solo akciji, ali mu je golman Brentforda odbranio.
Usledio je nešto mirniji period meča, a onda u 73. novi šok za Arsenal. Norgor se našao na pravom mestu i glavom iz peterca savladao Lena.
Arsenal je do kraja utakmice imao dve šanse, preko Džake i Pepea, ali mreža nije htela iza leđa golmana Raje i domaćin je zabeležio prvu pobedu u Premijer ligi u istoriji kluba.