Bilo je bolno gledati mučenje „stare dame“

© Depositphotos.com / PhanuwatNandeeFudbal
Fudbal - Sputnik Srbija, 1920, 13.08.2021
Fudbaleri Vojvodine doživeli su debakl u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija, gde su poraženi od LASK-a rezultatom 6:1.
„Novosadska stara dama“ doživela je pravo poniženje u Austriji, gde je njenu mrežu do vrha napunio LASK. Bolno je bilo gledati sve ono što se događa Vojvodini.
Poraz je mogao da bude i ubedljiviji da gol crveno-belih iz Novog Sada nije čuvao Nikola Simić.
Posle minimalnog poraza na „Karađorđu“ Vojvodina je rano povela u Austriji, preko Uroša Kabića već u 13. minutu, ali je onda usledio totalni potop srpskog predstavnika u Evropi.
Tim koji s klupe vodi nekadašnji defanzivac Crvene zvezde Slavoljub Đorđević držao se rezultatski do poluvremena, gde je bilo 1:1.
A onda u drugih 45 minuta - katastrofa! Pomračenje! Čak pet puta kapitulirala je odbrana Vojvodine, i na kraju je rezultat bio 6:1 u korist austrijskog predstavnika, dok je „stara dama“ pretrpela ozbiljan udarac na psihološkom planu i Đorđević će morati pod hitno da pokuša da vrati ekipu, koja je sasvim pristojno izgledala na startu sezone, čak je i na Marakani odigrala meč bez golova.
Stanojević: Kao da smo ušli u Ligu šampiona
Hladnokrvni Partizan posle drame eliminisao Soči!