Fudbaleri Partizana pred meč sa Sočijem - Sputnik Srbija

Hladnokrvni Partizan posle drame eliminisao Soči!

Fudbaleri Partizana pobedili su Soči posle drame i penala i plasirali se u plej-of Lige konferencija.
Partizan je eliminisao ruski tim nakon penal serije i 2:2 u regularnom toku utakmice, odnosno 3:3 u ukupnom rezultatu.
Crno-bele je spaslo novo pravilo UEFA koje je na snazi od ove sezone, pošto su golovi u gostima eliminisani.
Izabranici Aleksandra Stanojevića će u plej-ofu Lige konferencija igrati protiv portugalske Santa Klare.
Istovremeno je utakmicu igrala i Vojvodina, koja je doživela debakl u Austriji i poraz od LASK-a od 6:1.
Partizan je od samog početka preuzeo inicijativu i protivniku stavio do znanja da želi da pobedom prođe dalje.
Iako su crno-beli konstanto napadali, prilike koje su stvarali nisu bile dovoljno konkretne.
Sjajna odbrana golmana Sočija posle pokušaja Natha, loša reakcija Vujačića, a onda... Kazna.
U 33. minutu Soči je ostvario mat u tri poteza i fenomenalnom akcijom, koju je realizovao Terehov, poveo sa 1:0.
Primljeni gol imao je posledice po crno-bele ne samo zbog stanja na semaforu, pa su Stanojevićevi izabranici klonuli duhom i samo odradili posao do isteka prvih 45 minuta igre.
Nastavak utakmice doneo je sličan scenario viđen u prvom poluvremenu, ali ovog puta i radost za navijače Partizana.
Jojić je ostao potpuno sam na desetak metara od gola protivnika i loptu, uz dosta sreće, poslao između nogu golmana Sočija za 1:1.
Postignut gol olakšao je život Partizanu, ali im nije dao vetar u leđa da nastave da napadaju, iako su i dalje imali inicijativu.
Nastavio je vicešampion Srbije da napada i da pokuša da reši pitanje pobednika pred odlazak u produžetke, ali je doživeo još jednu veliku kaznu.
Fudbaleri Sočija su ponovo fenomenalno kombinovali i u tri poteza matirali protivnika, a strelac je opet bio Terehov – za 2:1.
Partizan je nastavio da napada svim silama, izvršio ogroman pritisak na Sočijevu zadnju liniju, ali nikako nije mogao do gola.
Sjajnu priliku u 82. minutu upropastio je Suma, koji je užasno šutirao, te je delovalo da će Rusi pobedonosno napustiti Beograd.
Ipak, usledio je korner u 90. minutu. Mladi rezervista Terzić je savršeno centrirao, a grešku golmana protivnika iskoristio Šćekić i izjednačio na 2:2.
U produžecima je Partizan nastavio sa napadima i pritiscima, imao veći posed lopte, ali je Soči imao dve ogromne šanse.
Prvo je u 97. minutu Popović uspeo da odbrani udarac sa peterca, da bi u 103. Vujačić skinuo loptu praktično sa gol-linije.
U drugom produžetku bilo je mnogo manje uzbuđenja, Stanojević je promenio golmana ubacivši Stevanovića, pa se nedugo zatim otišlo u penal-seriju.
Penal rulet je počeo stativom Cigalkova, a Partizanovi fudbaleri su bili sigurni.
Suma je imao mnogo sreće kada je pogodio za 3:2, pošto se lopta posle stative odbila od leđa golmana Sočija i vratila u mrežu.
Stevanović je nedugo zatim odbranio Rodrigu, a Vujačić sigurnim izvođenjem doneo veliku radost punom stadonu u Humskoj.
Brani Stevanović!
Majstorska odbrana golmana Partizana, zaustavljen je Rodrigo!
Au, koliko sreće za Sumu!
Suma je pogodio stativu, ali se lopta od leđa Džanaeva vratila u gol. Neverovatno!
3:2!
23:42 12.08.2021
Jak udarac Žoazinja
Stevanović je pročitao, ali je udarac bio previše snažan.
23:31 12.08.2021
119' Brani Stevanović
Udarac Nikite Burmistrova tek toliko jak da malo zagreje golmana Partizana pred penale.
23:23 12.08.2021
Stanojević promenio golmana!
Umesto Popovića u igri je Nemanja Stevanović, najverovatnije zbog penala, koji su, doduše, tek za desetak minuta ako ostane 2:2.
Takođe, Urošević će izaći, na terenu je Obradović.
23:22 12.08.2021
110' Nikako ne uspeva Partizan da realizuje šta želi
Napadi se i dalje ređaju, ali nedostaje završni pas, nedostaje dobar šut...
23:17 12.08.2021
Počeo je 2. produžetak
Van terena je Lazar Marković, ulazi Aleksandar Miljković
23:15 12.08.2021
Kraj 1. produžetka
23:12 12.08.2021
103' Nestvaran potez Vujačića!
U letu je skinuo loptu direktno sa gol-linije!
23:10 12.08.2021
97' Popović spasao Partizan!
Kakva odbrana šuta iz neposredne blizine! Ostaje 2:2.
23:03 12.08.2021
95' Nastavlja se ofanziva Partizana
Kao i u većini utakmice, Partizan napada, Soči se brani. Beležimo i sjajnu reakciju Vujačića u kontri ruskog tima.
23:01 12.08.2021
Počeo je prvi produžetak
Idemo u produžetke!
Dramatična završnica, pa posle 2:2 idemo u produžetke!
Vojvodina je, inače, završila učešće u Evropi porazom od 6:1 od LASK-a.
22:51 12.08.2021
90' Spas u zadnji čas – GOL!
Čanaev je zaplivao u prazno posle kornera, a Šćekić skrenuo loptu u mrežu. Sve pohvale i za centaršut dvadesetogodišnjeg Nikole Terzića!