Lajović dobro krenuo, pa „potonuo“; Cicipas preslišao Rusa /video

© AFP 2023 / VAUGHN RIDLEYDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 12.08.2021
Srpski teniser Dušan Lajović izgubio je duel sa Norvežaninom Kasperom Rudom u osmini finala Mastersa u Torontu, dok je rutinsku pobedu nad Rusom Karenom Hačanovim ostvario Grk Stefanos Cicipas.
Rud je savladao Lajovića sa 2-0 u setovima posle sat i 15 minuta igre (6:4, 6:3).
Trenutno 44. teniser planete je doživeo poraz nakon velike pobede nad 16. teniserom planete, Kanađaninom Feliksom Ože-Alijasimom.
Rudu je ovo bio 14. trijumf u nizu, s obzirom da je prethodno osvojio tri turnira u nizu (Bostad, Gštad, Kicbil).
Lajović je dobro parirao Norvežaninu u prvom setu, pa je do 4:4 viđen potpuni egal, ali je onda srpski teniser naglo pao.
Rud je niotkuda napravio brejk, a onda u istom maniru početo i drugi set i veoma brzo poveo sa 3:0.
Lajović je uspeo da se vrati i izjednači na 3:3, ali je usledio novi pad koncentracije koji je Rud iskoristio i priveo meč kraju.
Norvežanin će se u četvrtfinalu Toronta sastati sa Stefanosom Cicipasom, koji je rutinski eliminisao finalistu Olimpijskih igara Karena Hačanova.
Cicipas je do pobede došao rezultatom 6:3, 6:2.
Toni Nadal indirektno napao Novaka – i pomenuo „milione dece“
Amerikanka pomerila granice nesportskog ponašanja /video/
„Ovo je sramota, koštala si me seta“: Drama u Torontu u režiji Nika Kirjosa /video/