Fudbaleri Crvene zvezde - Sputnik Srbija

Bleda Zvezda eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Šerifa u Moldaviji 1:0 u revanš utakmici kvalifikacija za Ligu šampiona. Aktuelni šampion Srbije ovim porazom završio je učešće u borbi za elitno klupsko fudbalsko takmičenje i nastaviće put ka Evropi u kvalifikacijama za Ligu Evrope.
Zvezda je u Moldaviju došla sa rezultatom 1:1 i bila joj je potrebna pobeda za plasman u plej-of kvalifikacija.
Taj cilj nisu uspeli da ostvare jer su odigrali jako slabu utakmicu, a i gol koji su primili postignut je posle sumnjive situacije, pošto je utisak da je Arboleda bio u ofsajdu.
Crveno-beli sada očekuje borba za plasman u grupnu fazu Lige Evrope, a protivnik im će biti Kluž kog je eliminisao Jang Bojs.
Zvezda je dobro otvorila utakmicu, u prvih deset minuta imala je dve solidne šanse, ali lopte nisu išle u okvir gola i golman Moldavije nije bio na mukama.
U nastavku poluvremena ekipa Dejana Stankovića bila je bolji rival, imala je više loptu u nogama, ali kako se bližio kraj prvog perioda, tako je i opadao tempo.
I, kada se činilo da će se na pauzu otići bez golova – usledio je šok. Arboleda je nadvisio igrače Zvezde i poslao loptu iza leđa Milana Borjana.
Stanković je u drugom poluvremenu pokušavao izmenama, ulazili su sveži, ofanzivni, fudbaleri, ali mreža domaćeg tima je mirovala.
Možda i najbolju šansu imao je Ivanić u 66. minutu kada je šutirao loše iz stopostotne prilike.
Do kraja utakmice Zvezda nije uspela ozbiljnije da zapreti i Šerif prolazi u četvrto kolo kvalifikacija.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:55 10.08.2021
90+4 – 1:0 – kraj!
Zvezda ispala.
20:50 10.08.2021
90' – 1:0 – još četiri minuta!
90' – 1:0 – velika šansa za Zvezdu!
Rodić je centrirao, a na drugoj stativi je kasnio Krstović.
20:47 10.08.2021
87' – 1:0 – slab centaršut Nikolića
Golman Šerifa lako je odbranio.
20:43 10.08.2021
83' – 1:0 – velika šanse za Šerif
Prvi put je odbranio Borjan, a drugi put je Ado šutirao preko gola. Loša igra crveno-belih.
20:41 10.08.2021
81' – 1:0 – dobar blok Dragovića
Opasan napad Šerifa, ali Dragović je dobro reagovao.
20:38 10.08.2021
78' – 1:0 – vreme curi...
Ušao je Željko Gavrić i posle 60 sekundi dobio je žuti karton zbog namernog igranja rukom.
20:31 10.08.2021
72' – 1:0 – nova šansa za Šerif i nova odbrana Borjana
71' – 1:0 – odbrana Borjana
Jasane je pokušao udarcem po zemlji. Borjan je bio koncentrisan i odbranio je.
20:28 10.08.2021
Da li je Zvezda oštećena kod gola?
Pogledajte i na slici ispod trenutak kada je poslata lopta u kazneni Zvezde.
Detalj sa utakmice Zvezda – Šerif - Sputnik Srbija
20:26 10.08.2021
66' – 1:0 – stopostotna šansa za Zvezdu!
Ivanić je morao bolje, crveno-beli propustili su veliku šansu!
20:21 10.08.2021
61' – 1:0 – odličan šut Nikolića!
Prvi u okvir gola. Golman Šerifa je odbranio.
20:20 10.08.2021
60' – 1:0 – prilika za Bena
Šutirao je pored gola.
20:16 10.08.2021
56' – 1:0 – loš udarac Moldavaca
Lopta je završila pored gola Milana Borjana.
20:12 10.08.2021
52' – 1:0 – Katai i Ivanić odsečeni
Za sada slaba igra Zvezdinih glavnih fudbalera.
20:07 10.08.2021
47' – 1:0 – blokiran udarac Srnića
Dobra šansa, ali Srnićev šut je blokiran.
20:06 10.08.2021
46' – 1:0 – počelo je drugo poluvreme
Ben i Krstović ušli su u igru umesto Dionija i Falka.
19:51 10.08.2021
45+5 – 1:0 – poluvreme!
Ne piše se dobro crveno-belima. Primili su gol u završnici poluvremena i u nastavku su im potrebna dva za prolazak dalje.
19:46 10.08.2021
45+2 – 1:0 – Zvezda gubi u Moldaviji
U najgorem trenutku crveno-beli primaju gol. Arboleda je nadvisio igrače Zvezde i savladao golmana.
19:43 10.08.2021
43' – 0:0 – Srnić neprecizan
Šutirao je preko gola. Šest šuteva Zvezde, nijedan u okvir gola.