„Ovo je sramota, koštala si me seta“: Drama u Torontu u režiji Nika Kirjosa /video/

© REUTERS / John E. SokolowskiAustralijski teniser Nik Kirjos tokom Mastersa u Torontu
Australijski teniser Nik Kirjos tokom Mastersa u Torontu - Sputnik Srbija, 1920, 10.08.2021
Australijski teniser Nik Kirjos izgubio je meč prvog kola Mastersa u Torontu, koji nije prošao bez uobičajene drame za njegove mečeve i optužbi na račun sudije.
Kirjosa je savladao Amerikanac Rajli Opelka sa 2-1 u setovima, posle preokreta i dva sata igre (4:6, 7:6(4), 6:4).
Australijanac, trenutno tek 80. teniser sveta, odigrao je odličan prvi set, rutinski čuvao servis i gorostasnom Amerikancu napravio jedan brejk.
U drugom setu su teniseri bili dosta ujednačeni, pa se otišlo u taj-brejk, gde je pri rezultatu 4:4 viđena pomenuta drama.
Opelka je servirao i bio nadomak osvajanja poena, te je bilo dovoljno da samo lopticu prebaci u protivnikovo polje. To je i uradio, ali je prišao dosta blizu mreže.
Kirjos je bio ubeđen da je Opelka pipnuo mrežu, što prema pravilima nije dozvoljeno, ali sudija ustolici Oreli Tortu nije bila saglasna, pa je poen pripao Amerikancu.
„Ovo je sramota. Koštala si me seta“, imao je šta da poruči Kirjos Francuskinji, nakon što je izgubio i preostala dva poena u taj-brejku.
Momak iz Kambere koji ima 2-0 u međusobnim susretima protiv Novaka Đokovića je drastično popustio u trećem setu.
Spasao je tri vezane brejk lopte u prvom, ali nije uspeo drugu brejk loptu u trećem gemu, pa je Opelka rutinski priveo meč kraju nakon što je rivalu oduzeo servis.
On će se u drugom kolu Mastersa u Torontu sastati sa Bugarinom Grigorom Dimitrovim, 14. nosiocem koji je bio slobodan u prvoj rundi.