Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Srpske odbojkašice – OI Tokio - Sputnik Srbija

Srbija na krilima tandema Ognjenović-Bošković osvojila bronzu!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzu na Olimpijskim igrama u Tokiju pobedom u tri seta protiv Južne Koreje – 25:18, 25:15, 25:15.
Izabranice Zorana Terzića na drugim Igrama zaredom osvajaju medalju, te su se tako posle srebra u Rio de Žaneiru okitile bronzom u Tokiju.
Sve srpske odbojkašice odigrale su sjajnu utakmicu, a posebno se izdvajaju lideri – tehničar Maja Ognjenović i korektor Tijana Bošković.
Odbojkašice Srbije pokazale su da je loše izdanje iz polufinale prošlost i jako zrelom igrom došle su do trećeg mesta.
Poenterski neverovatnu utakmicu odigrala je Boškovićeva (33 poena) koja je od prvog do poslednjeg poena dominirala i što napadima iz igre, a što servisima, držala je Srbiju u prednosti.
Koreja je bolje otvorila utakmicu, imala je prednost od tri poena sredinom seta (13:10), ali srpske odbojkašice su zaigrali na visokom nivou u završnici i serijom 15:4 osvojila je prvi set (25:18).
Sjajnom igrom u polju, a zatim i kroz Tijanu Bošković, naše odbojkašice lomile su otpor nezgodnih reprezentativki Južne Koreje.
U drugom setu nije bilo nikakve dileme. Ekipa Zorana Terzića je dominirala, održavala visoku prednost i rezultatom 25:15 povela je 2-0.
Preslikanu igru videli smo i u trećem setu. Koreja je na početku seta povela 4:1, ali je onda krenula furiozna igra Srbije i ponovo je stvorena velika prednost.
Na kraju, rezultatom 25:18, 25:15, 25:15, Srbija osvaja bronzu, a odbojkašice donose našoj zemlji devetu medalju na Igrama u Tokiju.
03:28 08.08.2021