Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija

Haos u Pazaru – Partizan pobedio, Grobari oterani sa stadiona /video/

Fudbaleri Partizana pobedili su Novi Pazar u meču 4. kola Superlige rezultatom 4:1 (1:0), ali je susret obeležio skandal. Izbačeni su navijači crno-belih zbog skandiranja Ratku Mladiću, i to na insistiranje domaćina.
Ponovo nemile scene u srpskom fudbalu i Superligi. Utakmica u Novom Pazaru prekidana je četiri puta, a ovaj poslednji prekid trajao je ravno 38 minuta.
Za to vreme, fudbal i nova odlična predstava Partizanovih igrača bili su u drugom planu.
Vodio je Partizan 3:0, golovima Natha, Uroševića i Gomeša, a onda je usledio haos i prekid.
Natho je ušao u klinč sa rezervistima Pazara, kao i stručnim štabom, a za to vreme Grobari su skandirali „Ratko Mladić“ i „Nož, žica, Srebrenica“.
Domaćine je to razbesnelo i nisu hteli da nastave meč. Insistirali su da deo tribine na kojoj su pristalice Partizana bude ispražnjen.
Tek kada su Grobari izbačeni sa stadiona u gradu kraj Jošanice, utakmica je nastavljena, a do tada je prošlo čak 38 minuta.
Aleksandar Stanojević očekivano je zbog obaveza u Ligi konferencija, gde Partizan u četvrtak u Humskoj očekuje revanš sa Sočijem (prvi meč 1:1), napravio nekoliko izmena.
Ipak, to se nije osetilo na terenu, Partizan je funkcionisao kao „švajcarski sat".
Srbin Moskva - Sputnik Srbija, 1920, 08.08.2021
Horor u Moskvi: Srpskom fudbaleru se borili za život /video/
Mrežu domaćina načeo je maestralni Bibras Natho efektnim golom u 43. minut, kada je sa gotovo 25 metara levom, slabijom nogom, pogodio malu mrežu domaćina.
U nastavku se nije dugo čekalo na novi pogodak, a postigao je Slobodan Urošević, već u 49. minutu.
Poklon golmana domaćih Miloša Ostojića iskoristio je Rikardo Gomeš u 61. minutu.
Amaterska reakcija Ostojića, kojem je ispala jedna bezopasna lopta iz ruku, završila je pravo na nozi Gomeša, kojem je preostalo samo da je pošalje u nebranjenu mrežu.
Ubrzo je meč prekinut, a onda je isti nastavljen. Stanojević je pauzu iskoristio da napravi trostruku izmenu, priliku je dobio zaboravljeni Sejduba Suma i vrlo brzo je pokazao klasu.
Maestralno je omaleni vezista „izlomio“ rivala i poslao loptu u malu mrežu za 4:0.
Ipak, ona je na cenu stupio VAR.
Čak šest minuta trajala je video provera, da bi na kraju glavni sudija pokazao da nije bio ofsajd, pokazavši na centar.
I samo minut pre kraja susreta, Novi Pazar je uspeo da postigne počasni pogodak. Mihailović je matirao Popovića, što je prvi gol koji je Partizan, lider na tabeli Superlige sa maksimalnih 12 bodova, primio ove sezone.
Crno-beli se posle haosa u Pazaru, gde su upisali još jednu recku, okreću revanš utakmici kvalifikacija za Ligu konferencija sa Sočijem, u četvrtak u Beogradu.
Utakmicu Novi Pazar - Partizan mogli ste uživo da pratite uz Sputnjik sport.
„Katar je naš“ – još kad bismo stigli do njega...
Brazilac je u Tokiju pokazao svetu šta je patriotizam!
23:31 08.08.2021
90' - Gol za Pazar - 1:4!
Bonus Pazaraca Mihailović uspeo je da pogodi mrežu. To je prvi pogodak koji je Partizan ove sezone primio u Superligi.
23:30 08.08.2021
89' - Velika šansa za Pazar!
Posle greške Šćekića šansu je imao Novi Pazar, a lopta je završila u korneru.
23:22 08.08.2021
82' - Ipak gol Sume!
Šest minuta trajala je video provera da li je bio ofsajd, da bi na kraju glavni sudija pokazao na centar. Strelac je Suma posle prave minijature, Partizan vodi 4:0 u Novom Pazaru.
23:21 08.08.2021
76' - Novi prekid zbog VAR!
Trenutno već nekoliko minuta traje VAR provera zbog gola Sume, gleda se da li je Danilo Pantić bio u ofsajdu i da li je učestvovao u igri pre nego što je Sejduba Suma pogodio mrežu.
23:15 08.08.2021
74' - Handžić zapretio
Pokušao je fudbaler Novog Pazara, ali je lopta prošla tik pored stative Partizanovog gola.
23:11 08.08.2021
73' - Partizan odrađuje posao
Bez nekih preteranih dešavanja na stadionu u Novom Pazaru. Partizan ima velikih 3:0, drži loptu u svom prosedu, a vreme prolazi...
23:06 08.08.2021
65' - Još 25 minuta do kraja
Oficijalni spiker se oglasio i rekao da je u toku 65. minut.
23:05 08.08.2021
65' - Stanojević napravio trostruku izmenu
Rešio je strateg Partizana da menja, Natho je izašao ušao je Suma. Izašao je i Terzić, kao i Gomeš, a u igri su Baždar i Šćekić.
23:01 08.08.2021
Meč je nastavljen!
Posle duže od 35 minuta, utakmica u Novom Pazaru konačno je nastavljena! Partizan vodi 3:0.
23:00 08.08.2021
Igrači u svlačionicama!
S obzirom na to da prekid traje duže od pola sata, fudbaleri oba tima otišli su u svlačionice i vratiće se tek kada tribina s navijačima Partizana bude ispražnjena.
22:58 08.08.2021
Posle gola, usledio je prekid!
22:54 08.08.2021
Stanojević tražio od Pazaraca da nastave
Trener Partizana Aleksandar Stanojević prišao je u jednom trenutku fudbalerima Novog Pazara i zamolio ih da se vrate na teren, ali se to nije dogodilo.
22:51 08.08.2021
Prazni se tribina s Grobarima!
Novi Pazar nije želeo da nastavi utakmicu dok tribina s navijačima Partizana koji su navodno skandirali Ratko Mladić i "Nož, žica, Srebrenica", ne bude ispražnjena.