Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Neverovatno samopouzdanje Srpkinje: „Idem da uzmem ono što mi pripada“ /video/

© REUTERS / CARL RECINESrpska karatistkinja Jovana Preković
Srpska karatistkinja Jovana Preković - Sputnik Srbija, 1920, 07.08.2021
Jovana Preković, srpska karatistkinja, pre odlaska na Olimpijske igre u Tokio bila je uverena da će osvojiti medalju i nekoliko nedelja kasnije ispunila je obećano.
Prekovićeva je u Japanu osvojila zlatnu medalju i donela je srbiji sedmo odličje, a drugo najsjajnije.
Prekovićeva je aktuelna dvostruka evropska šampionka, svetska prvakinja, te su joj ta zvanja dala za pravo da najavi zlato u Tokiju.
„Sve sam videla, sa svima sam odradila meč. Popela sam se na postolje, znam gde sam, šta sam, idem samo da uzmem ono što mi pripada. Kako sam samouvereno ovo rekla“, rekla je Prekovićeva u emisiji B92 – „Njena pravila sa Ninom“.
Srpska karatistkinja prvo je u grupnoj fazi pobedila Marokanku Btisam Sadini sa 3:1, Peruanku Aleksandru Grande Risko sa 1:0 i Urajinku Anitu Seroginu sa 6:4.
To joj je donelo minimum bronzu, ali nije želela da se zaustavi na tome. U polufinalu bila je bolja od Turkinju Merve Čoban, dok je u velikom finalu savladala Kineskinju Sjaojan Jin.
Jovana je Srbiji donela sedmu medalju u Tokiju, a drugu zlatnu, te je u Japanu intonirana himna „Bože pravde“.
Srpska karatiskinja Jovana Preković - Sputnik Srbija, 1920, 06.08.2021
Orilo se „Bože pravde“ – zbog Jovane /video/
Jovana Preković - Sputnik Srbija, 1920, 06.08.2021
Jovana Preković je olimpijski šampion!
Jovana Preković proslavlja plasman u finale Olimpijskih igara - Sputnik Srbija, 1920, 06.08.2021
Srbija napada novo zlato – Jovana Preković dominantno do finala!