Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Žestoka borba Duška Pijetlovića na polufinalnom meču protiv Španije - Sputnik Srbija

Srbija jača od Španije i sudije Rumuna – Delfini idu po zlato!

Vaterpolo reprezentacija Srbije je kroz dramatično polufinale i preokret protiv Španije uspela da se plasira u finale olimpijskog turnira, preokretom i pobedom rezultatom 10:9.
Srpski tim je vodio sa 2:0, usledila je serija Španije od 5:1, veliku prednost su imali rivali Srbije, ali je ekipa selektora Dejana Savića uspela da napravi preokret i stigne do veličanstvene pobede.
Srbija će se za zlatnu medalju boriti protiv Grčke, koja je prethodno savladala Mađarsku.
Srpski tim je do pobede stigao u poslednjem minutu, golom Filipa Filipovića posle velike borbe i bez petorice igrača koji su bili isključeni zbog tri lične greške.
Glavnu ulogu u utakmici umalo je preuzeo sudija Aleksandresku iz Rumunije, koji je praktično poklonio jedan gol španskoj ekipi pri rezultatu 7:6, pošto je konsultovao video tehnologiju.
Ipak, Delfini su fenomenalno reagovali na sve teške momente, na sve promašaje, pogođene stative i prečke, imali su nestvarnu veru u sebe i svoje mogućnosti što se na kraju i vratilo.
Meč je počeo nervozno sa obe strane, nije bilo dobrih napada, a briljirao je golman Branislav Mitrović koji je na sve načine uspevao da sačuva svoj gol.
Konačno, u šestom minutu prve četvrtine Filipović je pogodio, a već u sledećem minutu razliku je duplirao Andrija Prlainović.
Srpski tim je još jednom pokazao fanatičnu odbranu, nekoliko puta je imao po dva igrača manje i uspevao je da se odbrani, ali je Španija u drugoj četvrtini potpuno preuzela kontrolu i preokrenula za veliku prednost.
Ipak, Srbija je preko Jakšića smanjila na gol zaostatka pred sam kraj poluvremena, a u nastavku su se nizali promašaji Srbije, pre svega Prlainovića koji je u jednom napadu čak tri puta bio neuspešan.
Oštra igra na obe strane je kao žrtve uzimala srpske igrače koji su redom dobijali isključenja, Španci su stigli i do 7:4, ali je Strahinja Rašović konačno probio barijeru i upisao se u strelce.
Prečke i stative su se nastavile, ali je razlika ipak smanjena sjajnom reakcijom srpskih igrača posle isključenja rivala, pre nego što je sudija poklonio gol Španiji, verujući da je lopta prešla zamišljenu gol-liniju uprkos odbrani Mitrovića.
Dušan Mandić je imao odgovor, a zatim je spektakularnim golom Stefan Mitrović izjednačio na 8:8.
Nažalost, greška golmana Mitrovića je dozvolila Španiji novo vođstvo, ali je Mandić još jednom sjajno reagovao i izjednačio da bi Filipović u poslednjem minutu spektakularnim golom doneo veliku pobedu srpskom timu i plasman u finale!
Filip Filipović proslavlja pobednički gol u polufinalnom meču protiv Španije - Sputnik Srbija, 1920, 06.08.2021
Filip veliki! /video/
Tok meča ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
13:55 06.08.2021
28' – Kontrafaul! Kraj! Pobeda Srbije!
U poslednjem napadu Španija je bila preagresivna, dosuđen je kontrafaul što je značilo i kraj utakmice.
Herojska pobeda Srbije – 10:9!
13:52 06.08.2021
28' – Odbrana, sada samo odbrana...
Do kraja utakmice ostalo je 25 sekundi, Srbija vodi 10:9.
28' – Filipović!
Gol kapitena Srbije!
Srbija vodi 10:9!
13:51 06.08.2021
28' – Prečka!
Konačno da okvir gola pomogne Srbiji, prečka posle šuta Španije.
Poslednji minut...
13:50 06.08.2021
27' – Mandić!
Kakav gol Mandića! Izjednačenje – 9:9!
13:49 06.08.2021
27' – Jao...
Mitrović je izleteo sa gol-linije, Španci su to iskoristili za 9:8.
13:47 06.08.2021
26' – Mitrović!
Bravo majstore! Gol srpskog beka za izjednačenje, 8:8!
13:46 06.08.2021
26' – Šteta!
Veliku priliku je Srbija propustila, Filipoviću je ispala lopta i Španija je dobila priliku za napad.
13:45 06.08.2021
25' – Skandal!
Kontrafaul pa posle i prekršaj Jakšića, sudije padaju na pritisak Španije!
13:44 06.08.2021
24' – Mandić!
Bravo! Evo gola za Srbiju!
Srbija gubi 8:7.
13:43 06.08.2021
24' – Rumun poklonio gol Španiji!
Neverovatno! Aleksandresku je gledao snimak i dodelio gol španskom timu, iako je Mitrović odbranio.
Španija vodi 8:6.
13:42 06.08.2021
24' – Sjajni Mitrović!
Briljantne odbrane srpskog golmana, nema gola za Španiju!
Srbija gubi 7:6.
13:40 06.08.2021
23' – Gol! Bravo!
Sjajno su se snašli srpski vaterpolisti posle isključenja i smanjili na jedan gol razlike.
13:39 06.08.2021
23' – Mitrović!
Dva udarca je odbranio srpski golman.
13:38 06.08.2021
22' – Još jedna prečka!
Prlainović je pokušao sa centralne pozicije i opet pogodio okvir gola.
22' – Prečka!
Filipović je pokušao lob udarcem, ali je lopta ostala na okviru gola.
13:36 06.08.2021
22' – Španiji lopta
Poslednje plivanje u ovoj utakmici pripalo je španskom timu.
13:34 06.08.2021
21' – Konačno! Gol za Rašovića!
Posle nekoliko promašaja Rašović je uspeo da postigne pogodak.
Srbija gubi 7:5.
13:32 06.08.2021
21' – Loš šut Dedovića...
Nikako Srbija da dođe do gola, opet je lopta išla pravo u Lopes Pineda.
Srbija gubi 7:4.
13:31 06.08.2021
20' – Neverovatno...
Novi gol za Španiju – 7:4.