Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Sonja Vasić - Sputnik Srbija

Srpske lavice pale pred Amerikom

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije doživela je poraz u polufinalnoj utakmici olimpijskog turnira od ekipe Sjedinenjih Američkih Država rezultatom 79:59 i boriće se za bronzanu medalju.
Tim selektorke Marine Maljković nije imao rešenje za američku igru, već do poluvremena je imao veliki zaostatak i nije uspeo da napravi preokret.
Za bronzanu medalju Srbija će igrati sa poraženim iz duela Japana i Francuske.
Nije srpska ekipa dobro ušla u duel, a tome su kumovale i odluke sudija koje su već u četvrtom minutu dosudile nesportsku ličnu grešku i to kapitenki Jeleni Bruks.
Srbija nije imala ritam u napadu, jeste dolazila do otvorenih pozicija, ali šut nikako nije išao što su Amerikanke koristile, ubrzavale su igru i polako gradile prednost.
Promenu je donela Ivon Anderson, pokušala je da parira brzinom, donekle je uspevala, ali u odbrani nije bilo rešenja pa je na kraju prve četvrtine Amerika vodila sa 25:12.
Za 12 minuta igre Srbija je upisala čak 18 promašenih šuteva što nikako nije moglo da donese boljitak, Andersonova je ponovo pokušala da promeni tok pogotkom za tri poena, ali nije bilo umanjenja razlike makar na jednocifreni iznos poena.
Do toga se stiglo u sedmom minutu druge deonice, Andersonova je smanjila na devet poena zaostatka, ali je usledio veliki pad u igri Srbije na oba kraja parketa što je Amerika kaznila i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 41:23.
Amerika je nastavila da podiže razliku u trećoj deonici, žestoko su se borile srpske košarkašice, nisu odustajale ni u jednom momentu, hvatale su i skokove u napadu, ali je Amerika pred početak poslednje četvrtine imala 19 poena viška.
Četiri i po minuta u finalnom kvartalu Srbija nije ubacila poen, sve do trojke Saše Čađo, a potom je rezervna petorka odigrala nekoliko divnih akcija iz kontranapada.
U finišu se istakla Maja Škorić koja je serijom poena uspela da održi razliku na pristojnom nivou.
Najefikasnija u srpskom timu bila je Ivon Anderson sa 15 poena, Maja Škorić je dodala devet za svega deset minuta na parketu, Dajana Butulija je upisala osam, a Čađo i Tina Krajišnik po šest.
Bez poena je ostala Ana Dabović, Jelena Bruks je ubacila pet, Sonja Vasić svega četiri, koliko je imala i najmlađa u timu Anđela Dugalić, uz deset skokova.
Na drugoj strani nezaustavljiva je bila Britni Grajner sa 15 poena i 12 skokova, Čelsi Grej je dodala 14, a Brijana Stjuart 12 poena.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
08:17 06.08.2021
40’ – Kraj, poraz Srbije
Srpski tim nije uspeo da napravi iznenađenje, Amerika je vodila od početka do kraja i obezbedila mesto u finalu.
Konačan rezultat 79:59.
08:11 06.08.2021
40’ – Sjajna Škorićeva!
Bez straha je napala Maja u nekoliko navrata, pogodila je težak šut, a potom iznudila i prekršaj.
Smanjila je na 77:57.
08:07 06.08.2021
38’ – Škorić!
Presing Srbije je iznudio izgubljenu loptu za Ameriku, Maja Škorić se našla pod obručem, bacila je loptu na vrh table i pogodila uz faul.
Srbija gubi 70:49.
08:05 06.08.2021
37’ – Divno!
Odlična igra Srbije, novi kontranapad i laki poeni za Butuliju.
Srbija gubi 68:46.
08:04 06.08.2021
36’ –Lepa kontra!
Dugalićeva je ukrala loptu, istrčala napred, dobila je dodavanje od Dabovićeve i poentirala na obruču.
Srbija gubi 68:44.
08:02 06.08.2021
35’ –Trojka!
Saša Čađo je razdrmala srpski tim novom trojkom, posle četiri i po minuta bez koša.
Srbija gubi 66:42.
07:57 06.08.2021
33’ – Agresivna odbrana Srbije
Žestoku borbu vode srpske visoke igračice pod obručima, zapažena je bila i Andersonova u ofanzivnom skoku, ali nije bilo kreacije u napadu.
Srbija gubi 63:39.
07:52 06.08.2021
30’ – I dalje velika prednost Amerike
Srbija jeste pružila odličan otpor, ali je razlika i dalje velika.
Srbija gubi 58:39.
07:50 06.08.2021
29’ – Serija!
Nova trojka za Srbiju, pogodila je Anderson, a potom je Butulija poentirala.
Razlika je smanjena ja 53:39.
07:48 06.08.2021
28’ – Sjajna borba Srpkinja!
Ne odustaju naše košarkašice uprkos zaostatku, bore se na obe strane terena, a u tome prednjače Krajišnik i Dugalić.
Amerika vodi 53:34.
07:43 06.08.2021
26’ – Tina!
Bez obzira na razliku, borba i dalje traje, Krajišnik se sjajno izborila pod obručem i pogodila.
Srbija gubi 53:30.
07:37 06.08.2021
23’ – Bruks!
Trojka za kapitenku Srbije – 47:26 za Ameriku.
07:36 06.08.2021
22’ – Sve u istom ritmu
Drugo poluvreme nije donelo promene, Srbija se i dalje muči u napadu, dok Amerika pronalazi načine da nadigra odbranu rivala.
Srbija gubi 45:23.
07:18 06.08.2021
20’ – Veliki deficit Srbije
Kraj poluvremena, 41:23 za Ameriku.
20’ – Bravo!
Napad koji nije obećavao Aleksandra Crvendakić je pretvorila u tri slobodna bacanja.
Pogodila je dva za 39:23.
07:15 06.08.2021
19’ – Veliki pad Srbije
Taman što se razlika spustila na jednocifrenu usledila je serija Amerike.
Srbija gubi 37:21.
07:13 06.08.2021
17’ – Pa što tako...
Bruksovu je Vilsonova nadmudrila i upisala tri poena.
Amerika je opet na 33:21.
07:12 06.08.2021
17’ – Ivon!
Bruksova je mogla da šutne, napala je obruč i dobila je faul, a potom je Anderson pogodila šut i smanjila na 30:21.
07:10 06.08.2021
17’ –Sonja!
Sjajno je Vasićeva uspela da se izvuče iz teške situacije i pogodi.
Prethodno je Srbija odigrala nekoliko dobrih odbrana i sprečila Ameriku da podigne razliku.
Srbija gubi 30:19.
07:06 06.08.2021