Šok u Vašingtonu – Južnoafrikanac izbacio Nadala!

© AP Photo / Nick WassRafael Nadal
Rafael Nadal - Sputnik Srbija, 1920, 06.08.2021
Južnoafrički teniser Lojd Heris ostvario je pobedu karijere izbacivši Rafaela Nadala sa turnira u Vašingtonu.
Heris je pobedio Nadala u osmini finala posle dva časa i 11 minuta, po setovima – 6:4, 1:6, 6:4.
Nadalu je ovo bio drugi meč još od juna i Rolan Garosa, a porazu je „kumovala povreda stopala koju i dalje nije sanirao.
Podsetimo, Rafa je prethodno propustio i Vimbldon i Olimpijske igre, kako bi se oporavio od naporne sezone i pripremio za US open, koji je na programu od 31. avugsta.
Heris je sjajno servirao u prvom setu, pa je u prva četiri servis gema izgubio samo tri poena.
Iskoristio je jedini pad u Rafinoj igri, a onda u desetom gemu prvog seta spasao brejk loptu i poveo sa 1-0.
U drugom setu je 35-godišnji Španac bio neumoljiv, napravivši dva brejka protivniku, pa se otišlo u treću deonicu meča.
U trećem setu viđena je velika borba. Nadal nije lako osvajao svoje servis gemove, a propustio je tri brejk lopte u dva navrata.
Iako nije delovalo kao da će Južnoafrikanac napraviti brejk, on je to učinio u desetom gemu, kada je došao do prve meč lopte i uspeo da završi posao fenomenalnim lobom.
U četvrtfinalu Vašingtona igraće protiv Japanca Keija Nišikorija, koji je prethodno iznenadio Kemrona Norija.