Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Pun gas!

© ANGELA WEISSVaterpolisti Srbije
Vaterpolisti Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 05.08.2021
Vaterpolo reprezentacija Srbije je spektakularnom predstavom uspela da se plasira u polufinale olimpijskog turnira, pokazavši svetu kako na delu izgleda taktika skovana u dve reči – pun gas!
Srpski tim je loše startovao takmičenje na olimpijskom turniru, ali je poraz od Španije bio dobra opomena i dobar znak za dalje.
Izabranici selektora Dejana Savića su uspeli da uhvate ritam u narednoj utakmici, deklasiravši Kazahstan, pobeđena je i Australija, ali je usledio poraz od Hrvatske, koji je srpski tim smestio na treće mesto tabele Grupe B.
Vaterpolisti Srbije pred odlazak na Olimpijske igre u Tokiju - Sputnik Srbija, 1920, 14.07.2021
Srpski delfini zaplivali ka Tokiju /foto, video/
Takav ishod je značio nešto teži put kroz nokaut fazu – duel sa Italijom, aktuelnim svetskim prvakom.
Bojazan je trajala samo do početka utakmice, bar u glavama navijača, glave igrača i selektora su bile apsolutno na mestu i to je bilo jasno već u prvoj četvrtini.
Pun gas!
Srbija je posle prve četvrtine imala prednost od 5:2, rival nije uspevao da iskoristi čak ni prednost od tri igrača više u bazenu, a na poluvremenu srpski tim je stekao i šest golova prednosti, što je bilo dovoljno za sigurnu pobedu.
„Ovo nam je najbolja utakmica u poslednje tri godine“, rekao je Andrija Prlainović.
Na kraju 10:6 i plasman u polufinale gde će Srbija imati priliku da se revanšira Španiji.