Crvena zvezda – Šerif - Sputnik Srbija

Bizaran potez Kange, očajna reakcija Borjana – Zvezda bez pobede u Beogradu

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno (1:1) sa moldavskim Šerifom u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Zvezda je nadigrala Šerif, ali je na kraju, pred revanš u Tiraspolju, zabeležila loš rezultat na domaćem terenu.
Remiju je kumovao crveni karton Gelora Kange, koji je posle izuzetno neopreznog starta dobio drugu javnu opomenu i završio utakmicu.
Golove su postigli Kastanjeda u 33. i Dioni u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.
Revanš koji će odlučiti učesnika plej-ofa za Ligu šampiona na programu je za nedelju dana, 10. avgusta od 19 časova.
© Sputnik / Petar MilovanovićCrvena zvezda – Šerif
Crvena zvezda – Šerif - Sputnik Srbija, 1920, 03.08.2021
Crvena zvezda – Šerif
Iako je Šerif bolje ušao u meč i na startu izvršio pritisak na poslednju liniju Crvene zvezde, šampion Srbije se brzo oporavio i preuzeo inicijativu.
Ređali su se napadi crveno-belih, a Šerif nije imao nikakav odgovor, te se svim snagama branio.
Posle nekoliko šansi domaćina, međutim, usledio je slobodna udarac na oko 18 metara od gola Milana Borjana, a onda i šok na Marakani.
Loptu je namestio Kastanjeda, šutirao u Borjanov ugao i potpuno prevario golmana reprezentacije Kanade, koji je loše postavio živi zid, a onda se i okliznuo.
Kastanjeda je u 33. minutu doneo prednost Šerifu – za 0:1.
Izabranici Dejana Stankovića nisu klonuli duhom, pa su posle primljenog gola nastavili sa napadima.
Međutim, nisu uspevali da dođu do stopostotnih prilika, a defanzivci Šerifa su uvek nekako uspevali da otklone opasnosti.
U prvom minutu nadoknade konačno su se poklopile kockice, a lopta se uz mnogo sreće odbila do Dionija.
Francuski napadač, inače strelac gola i protiv Kairata, dobio je lak zadatak i neposredno pred poslednji sudijski zvižduk u prvom poluvremenu zatresao mrežu protivnika – za 1:1.
Drugo poluvreme počelo je novom ofanzivom Zvezde. Ređali su se napadi, ali je su navijači na Marakani u 57. minutu doživeli novi šok.
Gelor Kanga je nonšalantno izgubio loptu, a onda, znajući da već ima žuti karton, faulirao protivnika sa leđa.
Zbog toga je dobio drugu javnu opomenu i završi u svlačionici, a Zvezda je ostala sa igračem manje.
Iako se očekivalo da će Šerif biti taj koji će napadati do kraja meča, to se nije desilo, pa su crveno-beli nastavili da dominiraju i sa desetoricom.
Ređali su se napadi, baš kao i tokom većine meča, ali su dobri šutevi i odlični završni pasovi izostajali.
Šerif je imao igrača više, ali je do kraja meča bio u podređenom položaju, ali promene rezultata nije bilo i mreže su ostale netaknute.
Duel sa „Marakane“ mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
22:52 03.08.2021
90+1' Hacegan zaustavio napad Zvezde
Povredio se Kolovos, pa mu se ukazuje pomoć...
22:51 03.08.2021
4 minuta nadoknade
Bez većih uzbuđenja u poslednjih desetak minuta...
22:44 03.08.2021
85' Velika greška sudije!
Ben je ukrao loptu, krenuo da hita ka golu, a sudija je svira enac. Ponovljeni snimak je pokazao da lopta napadača Zvezde nije pogodila u ruku!
84' Sve manje vremena
Rezultat je loš po Zvezdu, a Šerif je odoleo pritisku i preuzeo inicijativu. Podsetimo, crveno-beli su posle isključenja Kange sa igračem manje.
22:38 03.08.2021
77' Haotična situacija
Pankov je napravio veliku grešku, a onda Kolovos uspeo da se prošeta do kaznenog prostora Zvezde, Lopta je umalo došla do njegovog saigrača, ali je Pankov stigao da se vrati i izbaci je u korner.
22:34 03.08.2021
73' Zanimljiv šut Gobeljića
Još jedan dobar napad Zvezde i pokušaj Gobeljića iz teške pozicije, koji odlazi pored gola.
22:29 03.08.2021
68' Ponovo menja Stanković
Izbacuje Sanoga, koji voli da „bije“ a već ima žuti karton, a ubacuje Krstičića.
22:28 03.08.2021
68' Ivanić hteo sve sam
Odličan dribling i okret Ivanića, a onda šut iz ne baš najbolje pozicije levom nogom. Lopta odlazi preko gola, a Krstović je bio sam.
22:27 03.08.2021
24.433 gledaoca
22:25 03.08.2021
64' Zvezda napada i sa igračem manje
Uprkos tome što su desetkovani, Stankovićevi izabranici konstantno napadaju posle crvenog kartona.
To je definitivno dobra stvar, ali se zbog nedostatka 11. igrača otvara dosta prostora u kontrama Šerifa.
57' Crveni za Zvezdu!
Neobjašnjiv potez Gelora Kange. Prvo je nonšalantno izgubio loptu, a onda oborio protivnika sa leđa kako bi sprečio kontru.
Hacegan nije razmišljao, pa je Kangi pokazao žuti karton, a pošto je već imao jedan, isključen je sa utakmice.
Potez Kange o kojem će se pričati.
22:17 03.08.2021
56' Ređaju se napadi, Stanković već menja
Zvezda nije imala nijednu stopostotnu šansu u drugom poluvremenu, ali konstantno napada.
Stanković u međuvremenu, već posle deset minuta igre u nastavku, pravi prvu izmenu. Umesto Dionija na terneu je Krstović.
22:10 03.08.2021
49' Loš udarac Falka
Ostao je Italijan sam na oko 20 metara od gola, ali je slabijom, desnom nogom šutirao direktno u golmana Šerifa.
21:46 03.08.2021
45+1' Gol u pravom trenutku – izjednačenje!
Ređali su se napadi Zvezde, koja je imala neuporedivo više prilika od Šerifa u prvih 45 minuta, ali gubila.
Konačno, jedan napad se isplatio!
Francuski napadač Dioni se najbolje snašao posle smušene reakcije defanzivaca Šerifa i smestio loptu u prazan gol.
1:1!
21:45 03.08.2021
Dva minuta nadoknade
21:43 03.08.2021
43' Probao je i Pankov...
Glavom sa oko pet metara prek ogola.
21:41 03.08.2021
41' Bomba Kange, ali nema gola
Kangi se lopta namestila na šut, ali je lopta išla posred gola, a Atanasijadis je bio dovoljno dobro postavljen, pa je sjajnom odbranom loptu prebacio preko gola.