Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Filip Filipović Tokio - Sputnik Srbija

Srbiju loša odbrana koštala poraza od Hrvata, sledi bitka s Crnogorcima

Vaterpolisti Srbije izgubili su u derbiju 4. kola na Olimpijskim igrama u Tokiju od selekcije Hrvatske rezultatom 14:12. Posle drugog poraza na Igrama, Delfini su okreću susretu sa Crnom Gorom koji je na programu u ponedeljak.
Olimpijski šampion reprezentacija Srbije loše je otvorio vaterpolo klasik sa Hrvatskom.
Jednostavno, Barakude su od uskakanja u bazen kontrolisale dešavanja u vodi. Imali su procenat šuta čak 100 odsto, u prva četiri pokušaja i to im je donelo veliku prednost, a raspoložen je bio Maro Joković s dva gola.
Hrvati su ekspresno poveli 3:0, zatim i 4:1 i već tada je bilo jasno da odbrana Srbije nije na onom zadovoljavajućem nivou, kao što je to bio slučaj u prvom poluvremenu susreta sa Australijom - 14:8.
Posle uvodne četvrtine koju su izabranici Ivice Tucka rešili u svoju korist rezultatom 5:3, usledila je miroljubiva druga deonica okončana bez pobednika 1:1.
A onda rafalna paljba na obe strane i pune mreže golova. Obe četvrtine okončane su rezultatom 4:4, s tim što je to išlo na vodenicu Hrvatima, koji su uspeli da slave 14:12 i da praktično izbore drugu poziciju u Grupi B, gde imaju tri pobede i poraz, dok Srbija ima učinak 2-2.
Naredni meč Delfini igraju u ponedeljak ujutru protiv Crne Gore, Španija je sa maksimalnih četiri trijumfa već obezbedila lidersku poziciju.
Podsetimo, na Olimpijskom vaterpolo turniru u Tokiju čak četiri od šest reprezentacija iz dve grupe prolaze u osminu finala.
Jasno je da Kazahstan i Australija imaju minimalne šanse za prolaz, ali je isto tako jasno da Srbija gleda da izbori što bolji plasman kako bi dobila lakšeg rivala u nokaut fazi.
Vaterpolo klasik između Srbije i Hrvatske mogli ste uživo da pratite uz Sputnjik sport.
Srbija je prethodno pobedila Australiju (14:8) i Kazahstan (19:5), a izgubila od Španije (13:12), dok je Hrvatska savladala Kazahstan (23:7) i Crnu Goru (13:8), ali izgubila od Australije (11:8).
Delfini su u seriji od tri pobede protiv Hrvata, a ovo je ujedno i repriza finala Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru (11:7 za Srbiju).
Balkanski klasik pratite uživo uz Sputnjik.
09:37 31.07.2021
Četvrta četvrtina - kraj meča, poraz Srbije!
Vaterpolisti Srbije nisu uspeli da izbegnu poraz od Hrvatske rezultatom 14:12.
09:34 31.07.2021
Četvrta četvrtina, rafal Rašovića!
Dva brza gola Rašovića sa levog krila bude nadu Srbije da može do čuda - 14:12. Ivica Tucak, selektor Hrvatske pozvao je tajmaut.
09:32 31.07.2021
Četvrta četvrtina, Rašović pogađa!
Srbija je stigla do novog gola, pogodio je Strahinja Rašović i smanjena je prednost Hrvatske - 14:11, do kraja još dva minuta.
09:29 31.07.2021
Četvrta četvrtina, Prlainović siguran s pet metara
Realizovao je bez problema Andrija Prlainović peterac za 14:10.
09:27 31.07.2021
Četvrta četvrtina, i Joković pogađa!
Totalni potop Srbije koja se u jednom trenutku vratila u život, kada je bilo 8:8. Onda se raspala odbrana, a sve to kažnjava Maro Joković koji odvodi Hrvatsku na ogromnih 14:9.
09:26 31.07.2021
Četvrta četvrtina, Bukić uzvraća!
Luka Bukić stiže do trećeg pogotka na ovom meču i Hrvatska vodi 13:9.
09:25 31.07.2021
Četvrta četvrtina, Mitrović precizan!
Stefan Mitrović uspeva da pronađe put do mreže i da donese nadu Srbiji da može da izbegne poraz - 12:9.
09:23 31.07.2021
Četvrta četvrtina, potop Srbije
Gojko Pijetlović nije uspeo da zaustavi šut Paula Obradovića, Srbija se nalazi pred porazom jer Hrvatska ima plus četiri - 12:8.
09:21 31.07.2021
Četvrta četvrtina, Luka Bukić pogađa, Srbija u problemu
Najefikasniji igrač Hrvatske na turniru pogađa sa levo krila i donosi veliku prednost Hrvatima - 11:8.
09:18 31.07.2021
Treća četvrtina - kraj
Hrvatska je uspela da održi stečenu prednost, i sa dva gola viška uđi će u odlučujuću četvrtinu.
09:14 31.07.2021
Prva četvrtina, Hrvatska opet na plus dva
Luka Bukić upisao se u strelce i povećao prednost Barakuda - 10:8.
09:12 31.07.2021
Treća četvrtina, Obradović precizan!
Iskoristio je poklon Paulo Obradović i pogodio mrežu Srbije - 9:8.
Treća četvrtina, Mitrović za izjednačenje!
Hrvati ulaze u nervozu, Stefan Mitrović je pogodio za 8:8. Srbija je prvi put uspela da dođe do rezultatskog egala.
09:10 31.07.2021
Treća četvrtina, Mandić pogađa!
Potreban je Srbiji Dušan Mandić, koji stiže do prvog gola u derbiju sa komšijama - 8:7.
Treća četvrtina, pljušte golovi!
Po gol na obe strane. Prvo je Nikola Jakšić smanjio na 7:6, da bi Maro Joković postigao novi pogodak i Hrvatska vodi 8:6.
09:07 31.07.2021
Treća četvrtina, Srbija uzvraća udarac
Nije dugo trebalo Delfinima da zatresu mrežu - 7:5.
Druga četvrtina, promašaj za kraj
Pokušali su Hrvati da odmaknu na plus tri, ali je Pijetlović odbranio - 6:4.
08:57 31.07.2021
Druga četvrtina, Hrvati na plus dva
Posle dugo vremena zatresla se mreža u bazenu u Tokiju, pogodili su Hrvati i ponovo imaju dva gola prednosti - 6:4.