Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Odbojkašice Srbije – OI Tokio - Sputnik Srbija

Mnogo grešaka Srbije – Brazil naneo prvi poraz odbojkašicama

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Brazila posle velike borbe i četiri seta (25:20, 25:16, 23:25, 25:19) u četvrtom kolu Olimpijskih igara u Tokiju.
Očekivala se velika borba između srpskih i brazilskih dama, međutim, aktuelne šampionke Evrope i sveta odigrale su meč sa puno grešaka i sjajnu odbojku dobili smo tek krajem trećeg i u četvrtom setu.
Najefikasnija u poraženom timu bila je Tijana Bošković sa 32 poena, dok je Brazil predvodila Tandara sa 19 i Fegaraj sa 17 poena.
Izabranice Zorana Terzića otvorile su utakmicu jako loše i u prva dva seta gotovo da nismo imali borbu na terenu.
Brazilke su dominirale, Tandara, Gabi i Fegaraj su bile nezaustavljive, funkcionisao je i blok, te se Srbija nije mnogo pitala u prvom i drugom setu (25:20, 25:16).
Tek trećem periodu igre naše odbojkašice krenule su sa onom prepoznatljivom igrom. U polju su bile mnogo bolje, nekoliko puta su i iz bloka zaustavile Selesao, i rezultat je bio vidljiv.
Srbija je osvojila treći set 25:23 i očekivao se pritisak u četvrtom. Tako je bilo, igrala se sjajna odbojka, devojke obe reprezentacije su letele po terenu i gledali smo odbojku kakvu smo očekivali da će biti od starta meča.
Srpkinje su sredinom seta povele 16:15, imale su i kontru za +2, ali odigrale su brzopleto i Brazil je tada krenuo u seriju od pet poena zaredom. Tu je i prelomljen duel.
Južnoamerička reprezentacija nije ispustila prednost i zasluženo je pobedila.
Srbija u narednom kolu za dva dana igra protiv Južne Koreje, dok se Brazil sastaje sa Kenijom.
Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
20:25, 16:25, 25:23, 17:20 – sjajan blok Milene Rašić
Konačno da se zaustavi jedna kontra Brazila.
20:25, 16:25, 25:23, 16:20 – peti poen zaredom za Brazil
Gabi je poentirala i približila je Brazil pobedi.
11:21 31.07.2021
20:25, 16:25, 25:23, 16:19 – greši i Boškovićeva
Nemamo sreću u ovom periodu meča. Brazil ima veliku prednost.
11:20 31.07.2021
20:25, 16:25, 25:23, 16:18 – pogrešila je Milenkovićeva...
Lopta je završila u autu i Brazil osvaja tri poena zaredom...
11:19 31.07.2021
20:25, 16:25, 25:23, 16:17 – sada vodi Brazil
Nije prošlo kuvanje, potom je i Rašićeva požurila i poen pripada Brazilu.
11:17 31.07.2021
20:25, 16:25, 25:23, 16:15 – brutalna odbojka!
Srbija preuzima vođstvo!
11:16 31.07.2021
20:25, 16:25, 25:23, 14:15 – sjajan poen
Ali ovoga puta pripada Brazilu.
11:14 31.07.2021
20:25, 16:25, 25:23, 14:14 – fantastičan poen!
Jako duga razmena, a na kraju poen osvaja Tijana Bošković! Tri poena zaredom naših dama.
11:13 31.07.2021
20:25, 16:25, 25:23, 13:14 – to je to!
Odlična igra u polju i poen za Srbiju.
20:25, 16:25, 25:23, 12:14 – Rašićeva smanjuje zaostatak
Srbija konstantno juri zaostatak u četvrtom setu. Vreme je da uhvatimo priključak.
11:11 31.07.2021
20:25, 16:25, 25:23, 11:12 – pogrešila je Fegaraj!
20:25, 16:25, 25:23, 10:12 – Buša precizna