Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Novak Đoković - Sputnik Srbija

Košmaran kraj za Đokovića – ništa ni od bronze

Novak Đoković poražen je u meču za bronzanu medalju na Olimpijskim igrama od Pabla Karenjo-Buste sa 2-1 u setovima.
Đoković je izgubio meč koji je trajao dva sata i 47 minuta po velikoj vrućini, a po setovima je bilo – 6:4, 6:7, 6:3.
Srpski teniser je posle ovog poraza ostao bez medalje u singlu treći put na četvrtom učešću na Olimpijskim igrama, ali će priliku da se okiti bronzanim odličjem imati danas u toku dana u paru sa Ninom Stojanović u miks dublu.
Novakov poraz znači da je najbolji srpski sportista na četiri učešća na Olimpijskim igrama ostao samo na bronzanoj medalji iz Pekinga 2008. godine u singlu.
Đoković je dobro ušao u meč, ali već u prvom ritern gemu propustio dve brejk prilike.
Lako je osvojio i naredni servis gem, ponovo zapretio, ali je Španac odlično odservirao na drugi servis i ponovo se spasao.
U narednom gemu Novak je napravio nekoliko grešaka u nizu i poklonio brejk rivalu.
Srpski teniser je u završnici prvog seta prvo na servisu spasao dve set lopte, a onda došao do dve vezane brejk lopte.
Međutim, Novak je prvi set završio sa 0/5 na brejk loptama, pa je Španac poveo sa 1-0.
Drugi set počeo je dosta sigurnije za Đokovića prilikom servisa, te je ubacivao mnogo više prvih servisa, naspram tragičnih 40 odsto u prvom delu igre.
Ovaj deo igre prošao je u potpunom egalu, izuzev desetog gema kada je Novak upropastio prednost od 0:30.
Otišlo se u taj-brejk gde će viđena prava drama.
Posle nekoliko preokreta Karenjo-Busta je došao do meč lopte na 6:5, ali je Novak sjajno odservirao, došao do set lopte i iskoristio je posle dugačke razmene – za 1-1.
U pauzi između setova Novak je otišao do svlačionice, izgledao dosta energičnije na početku, ali brzo ponovo pao.
Nije iskoristio brejk priliku u prvom gemu iako je imao poen u rukama, a onda izgubio servis.
U ovim trenucima iskalio je bes na reketima i mreži, imao nekoliko povika, a Španac je vodio sa 3:0.
Karenjo-Busta je nastavio da igra kao u transu, sa mnogo snage i energije, za razliku od izuzetno iscrpljenog rivala.
Najbolji teniser planete je došao do 3:5 veoma lako, a onda zapretio u poslednjem gemu. Imao je nekoliko izjednačenja, ispogađao nekoliko neverovatnih vinera, ali...
Španac je servirao verovatno bolje nego ikada u karijeri, uspeo da odoli napadima i da dođe do najveće pobede u karijeri.
Meč za bronzu ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik sport.
10:55 31.07.2021
Kraj
Imao je Novak 15:30, imao je nekoliko izjednačenja, ali je Španac pogodio nekoliko neverovatno dobrih servisa.
Karenjo-Busta osvaja gem, dolazi do pobede i osvaja bronzanu medalju.
6:4, 6:7, 6:3.
Statistika meča:
10:49 31.07.2021
4:6, 7:6, 3:5 – odlično!
Novak je osvojio gem koji je morao da osvoji izuzetno lako. Sada Karenjo-Busta servira za pobedu.
10:42 31.07.2021
4:6, 7:6, 2:5 – savršeni Španac
Čisti linije, pogađa vinere, nalazi se na pravom mestu u pravom trenutku. Igra Karenjo-Busta kao u transu u ovim trenucima i osvaja gem sa nulom.
10:39 31.07.2021
4:6, 7:6, 2:4 – rutinski
Odlično je servirao Novak u ovom gemu i sačuvao mnogo energije. Utisak je kao da je sličan cilj imao i Busta, koji će osvojiti bronzu ako osvoji još dva svoja servis gema.
10:36 31.07.2021
4:6, 7:6, 1:4 – siguran Karenjo-Busta
Novak nema šta da traži u razmenama. Španac igra kao da mu je ovo prvi meč na turniru, a Đoković jedva dolazi do daha. Pritom, Busta nastavlja da čisti linije kada god stigne, što Novaka dodatno nervira.
Karenjo-Busta je u ovim trenucima bolji igrač, ali meč nije gotov.
10:32 31.07.2021
4:6, 7:6, 1:3 – Novak nekako do gema
Jako čudan meč u ovim trenucima. Đoković skraćuje poene koliko god je to moguće. Servis mu je konačno proradio u ovom gemu, pa drugim asom u meču smanjuje prednost rivala.
10:29 31.07.2021
Španac šokiran
Novak je bacio reket na tribine, pa polomio drugi, udario mrežu... I nije dobio opomenu. Španac i njegov tim nisu mogli da veruju u takvu odluku sudije.
10:26 31.07.2021
4:6, 7:6, 0:3 – Đoković je besan
Španac igra odlično, a Đoković je sve nervozniji. Frustracije izbacije verbalno, ali i fizički, uz bacanje reketa, udaranje nosača mreže...
10:21 31.07.2021
4:6, 7:6, 0:2 – brejk Španca
Gledajući Novaka u ovim trenucima, jasno je da mu nedostaje snage i energije, te da je vidno izuzetno iscrpljen.
Busta izgleda dosta raspoloženije i energičnije i to se može videti u razmenama sve više i više.
Novaku u ovom gemu nije radio servis – ni prvi, ni drugi – pa je Busta lako došao do 15:40.
I ponovo sličan scenario kao u prvom setu: Novak propušta svoje, a Busta koristi svoje prilike.
10:17 31.07.2021
4:6, 7:6, 0:1 – propuštena velika šansa, Novak deganžirao reket na tribine
Đoković je sa dosta energije ušao u treći set, došao do brejk lopte, ali onda posle dugačke razmene očajno napao i izgubio poen.
Gem je potrajao još nekoliko minuta, Novak je iz frustracije bacio reket daleko na tribine i na kraju izgubio gem.
10:07 31.07.2021
Novak u svlačionici
Odmah po završetku seta saopštio je sudiji da ide u svlačionicu da se presvuče. U Tokiju je danas, kao i svakog prethodnog dana, izuzetno toplo.
4:4 – tri poena u nizu za Španca
5:4 – posle najduže razmene u meču greši Busta!
5:5 – bomba Karenjo-Buste iz forhenda
5:6 – minimalan aut Đokovića, meč lopta
6:6 – izuzetan servis, meč lopta spasena!
7:6 – nastavlja se drama, set lopta!
8:6 – izuzetno dugačka razmena se završava greškom Španca!
4:6, 6:6 – siguran i Busta
Španac bez problema osvaja gem, pa idemo u taj-brejk.
09:42 31.07.2021
4:6, 6:5 – obezbeđen taj-brejk
Izuzetno lak gem za Novaka, koji ponovo vodi.
09:39 31.07.2021
4:6, 5:5 – Novak upropastio 0:30
Dve uzastupne neiznuđene greške Španca napravile su mu pritisak sa 0:30 na servisu, ali Novak nije uspeo da dođe do tri vezane brejk/set lopte posle fenomenalne odbrane Španca.
Busta koristi dobar servis i dolazi do 30:30, a onda pogađa as za 40:30.
Veoma lako je koristi i izlazi iz velikog problema.
09:33 31.07.2021
4:6, 5:4 – konačno, as Đokovića!
Uspeva da nadmudri Đokovića Španac za 0:15, ali onda slede viner i, konačno, as!
Novak osvaja još dva poena, usput požurivajući skupljače loptica.
09:30 31.07.2021
4:6, 4:4 – Busta neumoljiv
Nastavlja Karenjo-Busta da dominira u svojim servis gemovima u drugom setu. Đoković dosta loše čita njegove početne udarce, i prve i druge, i zato ne uspeva da izvrši pritisak.
09:25 31.07.2021
4:6, 4:3 – Novak ponovo vodi
Busta nastavlja da vraća svaku lopticu, ali Novak ne posustaje. Veoma neprijatnim smečom sa osnovne linije dolazi do 30:15, a onda pogađa forhend viner za dve gem lopte. te koristi prvu.
09:22 31.07.2021
4:6, 3:3 – Španac se izvukao iz novog manjeg problema
Posle nekoliko razmena Novak dolazi do 15:30, napada rivala, ali gubi poen posle sjajnog forhenda sa druge strane. Španac dolazi i do gem lopte, ali zakucava loptu u mrežu.
Karenjo-Busta dolazi do još jedne prilike da završi gem posle servis-vinera u širinu i koristi je posle Novakove neiznuđene greške iz forhenda.