Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Ništa od medalje za Arsovićevu, Ruskinja ispustila zlato

© REUTERS / ANN WANGAndrea Arsović
Andrea Arsović - Sputnik Srbija, 1920, 31.07.2021
Srpska reprezentativka u streljaštvu Andrea Arsović zauzela je poslednje mesto u finalu trostoja iz puške na 50 metara, dok je zlato ispustila Ruskinja Julija Zikova i osvojila bronzu, dok je u istu zemlju otišla i bronza.
Arsovićeva je ostvarila veliki uspeh plasiravši se u finale, ali nije uspela da se izbori i za medalju.
Ona je takmičenje završila sa 402,4 kruga posle samo dve serije, nakon kojih je ispala iz finala.
Zlato je pripalo Švajcarkinji Nini Kristen sa 463,9 krugova, dok je srebro osvojila Ruskinja Julija Zikova, koja je vodila tokom većeg dela finala. Bronza takođe ide u Rusiju, pošto ju je osvojila Julija Karimova.