Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija

Penal, stative i haos u Slovačkoj – Partizan ide dalje, na redu su Rusi! /video/

Fudbaleri Partizana savladali su Dunajsku Stredu na gostovanju rezultatom 2:0 i plasirali se u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.
Partizan je i drugi put savladao Slovake koje finansira Mađarska i zakazao duel sa ruskim Sočijem.
U Slovačkoj je viđen izuzetan duel u kojem je viđeno dosta prilika, uz odbranjen penal, nekoliko stativa...
Heroji crno-belih bili su Pantić i Rikardo, koji je, doduše, mogao da postigne nekoliko golova.
Ekipa Dunajske Strede krenula je izuzetno ofanzivno u ovaj duel, pokušavajući da do potrebnog gola dođe već na samom startu.
Imali su dobru priliku već u trećem minutu, ali su je propustili, baš kao što je bio slučaj i sa gostima u 19. minutu.
Ipak, samo minut kasnije viđen je prvi gol, nakon što je Pantić sa distance poslao neodbranjivu loptu ka mreži protivnika za 1:0.
Mladi golman Popović je sredinom prvog poluvremena imao nekoliko nespretnih, ali i sjajnih reakcija, pa je njegova mreža mirovala.
Sve do prvog minuta nadoknade prvog poluvremena nije viđeno mnogo uzbuđenja, kada je Rikardo promašio ogromnu šansu, pa na kraju i pogodio stativu.
Drugo poluvreme donelo je ofanzivu Slovaka, ali i dobre reakcije crno-belih. Ipak, bez velikih šansi.
A, onda, odjednom je krenulo da se igra izuzetno napadački, sa mnogo trčanja i kontranapada.
U 69. minutu Dunajska Streda je pogodila stativu u akciji koja je usledila nakon što je Šefer bio zamalo neprecizan u šutu sa dvadesetak metara.
Nepunih deset minuta kasnije dosuđen je veoma sumnjiv penal posle starta Saničanina, a onda – haos.
Popović je odbranio udarac Hrvata Andrije Balića, domaćin je nastavio da pritiska, ali je sevnula kontra Partizana koja je rezultovala golom Rikarda za 2:0.
Dunajska Streda je nastavila sa napadima sve do kraja utakmice, imala nekoliko opasnih udaraca ka Popoviću, ali su mreže mirovale.
Partizan dvomeč sa Sočijem počinje za nedelju dana, a prvi duel igraće se u Rusiji.
Pobeda crno-belih znači da je Srbija na 3/3 u Ligi konferencija, pošto su prethodno dalje prošli Čukarički i Vojvodina. Podsetimo, dan ranije je u Ligi šampiona trijumf ostvarila Crvena zvezda.
22:32 29.07.2021
3 minuta nadoknade
22:27 29.07.2021
85' Stanojević ubacio klince
Pavlović i Milovanović ulaze umesto Rikarda i Pantića.
22:25 29.07.2021
84' Zamalo ponovo penal
Prekršaj Zdjelara na samoj ivici šesnaesterca.
Dobro je šutirao Balić, ali je lopta otišla tik preko prečke.
80' Gooool – Rikardo!
Au, kakva utakmica! Prilika za prilikom i konačno drugi gol.
Zdjelar je savršeno poslao loptu Rikardu sa leve strane, a reprezentativac zelenortskih ostrva je posla iza leđa slovačkog golmana.
22:21 29.07.2021
80' Nastavlja se ofanziva Dunajske Strede
Odličan pas Balića i ogromna šansa Divkovića, ali se loše snašao.
22:19 29.07.2021
78' Brani Popović penal!
Kakav evropski start za mladog golmana Partizana. Popović je majstorski odbranio penal Hrvatu Andriji Baliću!
78' Penal za Slovake!
Saničanin je napravio faul, prema mišljenju sudije. Sporna odluka.
22:12 29.07.2021
69' Mnogo sreće za Partizan!
Kakav minut za crno-bele!
Šefer je opalio loptu sa oko 20 metara od gola, a Vujačić ju je zakačio i skrenuo u korner.
Posle kornera Slovaci su pogodili stativu!
22:10 29.07.2021
68' Nešto sporiji ritam
Dunajska Streda je pomalo ostala bez gasa, pa je popustila sa pritiskom. I dalje Slovaci napadaju, ali se može primetiti da je opao ritam.
22:03 29.07.2021
61' Menja Stanojević
Dve izmene: Na terenu su Holender i Jović, izlaze Marković i Natho.
21:57 29.07.2021
56' Ponovo reagovao Popović
Opasan korner za Slovake i lopta u peterac, ali pravovremena reakcija golmana srpskog tima.
21:52 29.07.2021
50' Još jedan partizanovac „požuteo“
Četvrta javna opomena za crno-bele zbog grubog starta Jojića. Prethodno su žuti karton dobili Urošević, Vujačić i Pantić.
21:47 29.07.2021
Počelo je drugo poluvreme
Kraj 1. poluvremena
1:0 za Partizan golom Pantića u 20. minutu.
21:31 29.07.2021
45+1' Neverovatan promašaj Rikarda!
Rikardo je ostao potpuno sam pred Jedličkom, imao sve u svojim nogama, ali mu je bilo potrebno previše vremena da se okrene. Na kraju je šutirao iz nešto lošije pozicije, ali je i dalje bio sam pred golmanom.
Sjajni čuvar mreže mu je odbranio udarac, pa je lopta pogodila i stativu!
21:26 29.07.2021
41' Mali ofsajd spasao crno-bele
Odlična akcija Dunajske Strede po levom boku koja je vrlo lako mogla da se završi golom. Na kraju, ipak, samo ofsajd.
21:20 29.07.2021
35' Vrela atmosfera
Žustar duel Pantića i Beskrovajnjog, nakon čega su obojica dobili po žuti karton. U verbalnu raspravu se uključilo još po nekoliko fudbalera, ali nije bilo većih problema.
21:11 29.07.2021
26' Fenomenalna odbrana Popovića!
Pravo niotkuda je lopta došla do Zuberua, posle loše reakcije štopera crno-belih, pa je Dunajska Streda imala priliku 1 na 1.
Međutim, Popović je odbranio!
21:10 29.07.2021
25' Nespretna reakcija Popovića
Dunajska Streda je imala slobodan udarac, lopta je uletela u srce šesnaesterca, a golman Partizana je zaplivao u prazno... Na sreću, niko nije došao do te lopte, koja je završila u gol-autu.