Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Srpske odbojkašice – OI Tokio - Sputnik Srbija

Treća pobeda Srpkinja u Tokiju!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije upisala je i treću pobedu na Olimpijskim igrama u Tokiju, savladavši nacionalni tim Kenije maksimalnim rezultatom – 25:21, 25:11, 25:20.
Srpkinje su imale lak posao protiv afričke reprezentacije, a selektor Zoran Terzić je iskoristio priliku da pruži šansu rezervnoj postavi.
Većih uzbuđenja nije bilo tokom meča, Kenijke su u trećem setu osetile kako izgleda imati vođstvo, ali je Srbija potom vratila kontrolu i rutinski završila posao.
Od početka duela bilo je jasno da postoji velika razlika u kvalitetu, Srbija je u svom stilu startovala utakmicu i povećavala prednost, ali su rivalke uspevale da održe kakav-takav priključak i da izbegnu debakl.
Uspele su to u prvom, ali ne i u drugom setu kada je rezervna postava Srbije briljantnom igrom dozvolila protivnicama da osvoje svega 11 poena.
Kenija se razigrala u trećem setu, Srbija je spustila tempo i dozvolila afričkoj selekciji da povede u nekoliko navrata, ali je zatim usledila serija poena za preokret i rutinsko privođenje utakmice kraju, uprkos pojedinim nesigurnostima.
Najbolja u timu Srbije bila je Brankica Mihajlović sa 17 poena, po devet su upisale Ana Bjelica, Maja Aleksić i Tijana Bošković, dok je Bjanka Buša imala osam poena.
Na drugoj strani dvocifreni broj poena imala je samo Šeron Kiprono (12), dok je Mersi Moim ostala na devet.
Srbiji sledi derbi duel sa Brazilom.
Meč ste mogli da pratite uz blog Sputnjika.
08:44 29.07.2021
25:21, 25:11, 25:20 – Kraj! Pobeda Srbije!
Sjajna igra i laka pobeda srpskog tima pred veliki izazov i derbi sa Brazilom.
08:40 29.07.2021
25:21, 25:11, 24:20 – Blok Kenije!
Bjanka Buša nije uspela da završi meč, sjajan blok Kenije za produžetak utakmice!
08:39 29.07.2021
25:21, 25:11, 24:19 – Meč lopta!
Još poen!
08:38 29.07.2021
25:21, 25:11, 23:18 – Još dva poena!
Bliži se kraj posle promašaja u napadu Kenije.
08:37 29.07.2021
25:21, 25:11, 21:18 – Kenijkama se još igra!
Afrička selekcija sa velikim uživanjem želi da produži meč i u tome uspeva, smanjuje na svega tri poena razlike.
08:32 29.07.2021
25:21, 25:11, 19:14 – Srbija hita ka pobedi!
Još šest poena!
08:30 29.07.2021
25:21, 25:11, 15:12 – Srbija vraća kontrolu
Kenijke su se malo zaradovale, ali je vreme da se završi meč.
Srbija je preokrenula, a sjajno igra Ana Bjelica, kojoj je ustupila mesto Tijana Bošković.
08:25 29.07.2021
25:21, 25:11, 10:11 – Kenija se drži!
Simpatične Kenijke se sjajno bore, Srbija je spustila ritam i dozvolila im da se razigraju i osete kako izgleda voditi protiv velikog favorita.
08:18 29.07.2021
25:21, 25:11, 3:5 – Kenija vodi!
Iznenađujuće, ali i to se dogodilo, Srbija gubi u trećem setu sa 5:3.
08:12 29.07.2021
25:21, 25:11 – Briljantno!
Srbija stiže do drugog seta na spektakularan način, rival nije imao šansu ni da pomisli o izjednačenju.
08:06 29.07.2021
25:21, 20:9 – Terzić meša karte
Selektor Srbije je u finišu utakmice promenio gotovo celu postavu, pruživši šansu odbojkašicama koje dosad nisu imale previše vremena za igru.
08:04 29.07.2021
25:21, 16:8 – Duplo!
Osam poena prednosti za Srbiju koja hita ka osvajanju drugog seta.
07:59 29.07.2021
25:21, 12:5 – Srbija ne popušta
Kenija je opet morala da zatraži minut odmora, nema rešenja za igru srpskog tima koji ništa ne prepušta slučaju i povećava prednost.
07:55 29.07.2021
25:21, 8:3 – Srbija nastavlja u odličnom ritmu
Sve je isto kao u prvom setu, Srbija sigurno korača ka cilju i trećoj pobedi.
07:46 29.07.2021
25:21 – Set za Srbiju!
Lak posao za srpski tim, sjajne su bile Maja Aleksić, Milena Rašić i Tijana Bošković, najefikasnije u ekipi Srbije.
07:45 29.07.2021
24:20 – Set lopta!
Fenomenalan napad Boškovićeve!
07:41 29.07.2021
20:15 – Perfektne Srpkinje!
Sve odlično funkcioniše u srpskom timu, napadi su brzi, efikasni, odbrana na mestu.
Svakako, postoji još rezerve u ekipi Srbije, Kenija nije rival protiv koga treba igrati punom snagom.
07:26 29.07.2021
8:2 – Briljantna Srbija!
Nema prolaza za Keniju, Srbija puca iz svih oružja, a posle Brankice Mihajlović aktivirala se i Tijana Bošković.
07:23 29.07.2021
4:0 – Odličan start Srbije!
Sjajno su otvorile duel srpske odbojkašice, sve je na nivou, odbrana, organizacija, napad...
Odlična je Milena Rašić, koju sjajno proigrava Maja Ognjenović.
07:04 29.07.2021
U najavi, lakši trening
Srpkinje su velike favoritkinje, naročito posle dve pobede na startu takmičenja.