Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Šok u Tokiju – kraj za Cicipasa!

© AP Photo / Patrick SemanskyStefanos Cicipas
Stefanos Cicipas - Sputnik Srbija, 1920, 28.07.2021
Stefanos Cicipas, četvrti teniser sveta, završio je takmičenje na Olimpijskim igrama porazom od Iga Umbera iz Francuske u osmini finala.
Francuz, 28. igrač sveta, do osmine finala je stigao pobedom nad Miomirom Kecmanovićem, a sada je priredio veliko iznenađenje pobedivši Cicipasa posle preokreta sa 2:6, 7:6, 6:2.
Cicipas je bio odličan u prvom setu, do šestog gema je imao dva brejka prednosti i lako je stigao do vođstva.
Drugi set je bio znatno dramatičniji, nije viđena nijedna brejk lopta i pobednik je morao biti odlučen u taj-brejku.
Umber je odigrao odlično i iskoristio drugu set loptu, te odveo meč u treći set.
A u tom periodu, preslikana situacija iz prvog seta, samo ovoga puta u korist Francuza.
U osmom gemu on je stigao do mogućnosti da završi duel, ali je morao da spase četiri brejk lopte pre nego što je iskoristio četvrtu meč priliku.
Umber će se u narednom kolu sastati sa ruskim teniserom Karenom Hačanovim koji je prethodno savladao Dijega Švarcmana.