Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Novak Đoković tokom duela sa Štrufom na Olimpijskim igrama - Sputnik Srbija

Đoković preslišao Fokinu i plasirao se u četvrtfinale OI!

Novak Đoković, najbolji teniser planete, plasirao se u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju, nakon što je u dva seta, rutinski, pobedio Španca Aleksandra Davidoviča Fokinu – 6:3, 6:1.
Srbin gazi prema planu i programu ka cilju svih ciljeva u ovoj godini, a to je toliko željeno zlato na Olimpijskim igrama koje mu nedostaje u prebogatoj kolekciji.
Naredna prepreka biće mu domaći takmičar Kei Nišikori.
Nanizao je Đoković sva tri ovosezonska Grend slema, juri zlatni slem za koji mu u 2021. godini nestaje još trofej sa Ju-es Opena, kao i zlatna medalja sa Olimpijskih igara u Tokiju.
Bez ikakvih problema Novak je pokazao kako stoje stvari u duelu osmine finala sa Špancem Fokinom, kojeg je savladao u dva seta za svega sat i 24 minuta.
U prvom setu slavio je rezultatom 6:3, bilo mu je dovoljno samo jednom da otme servis rivalu i to se dogodilo u desetom gemu.
Na kraju je Nole čuvao svoj servis i bilo je to dovoljno za osvajanje prvog seta.
A onda u drugom totalna dominacija. Prepustio je Fokini svega jedan osvojen gem, uz čak tri brejka.
Za samo 37 minuta u drugom setu je preslišao Aleksandra Davidoviča Fokinu i trasirao sebi put u četvrtfinale Olimpijskih igara u Japanu, gde ga čeka domaći takmičar Kei Nišikori.
Poznati su inače svi parovi četvrtfinala OI, osim Đokovića i Nišikorija, sastaju se još: Kačanov - Umber, Karenjo Busta - Medvedev, Šardi i Zverev.
Đoković u prva dva kola nije imao većih problema protiv Uga Delijena i Jan-Lenard Štrufa, a ne bi trebalo ni protiv Davidoviča Fokine – 34. igrača sveta.
Novak i Aleksandar odigrali su jedan međusoban meč, u Rimu ove godine, i srpski teniser slavio je 6:2, 6:1.
Meč ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik sport.
10:48 28.07.2021
6:3, 6:1 – Brejk za kraj!
Novak Đoković je u velikom stilu završio meč osmine finala, pošto je za kraj oduzeo servis rivalu i slavio u drugom setu sa velikih 6:1.
10:46 28.07.2021
6:3, 5:1 – Novaka gem deli od pobede
Đoković je svega jedan poen prepustio Špancu i bez većih problema je stigao do petog osvojenog gema. Samo jedan ga deli od pobede i plasmana u četvrtfinale.
10:42 28.07.2021
6:3, 4:1 – novi brejk za Đokovića!
Srpski as gazi ka rutinskoj pobedi. Ostvario je i drugi brejk u drugom setu i ima ogromnu prednost protiv Španca.
10:25 28.07.2021
6:3, 2:1 – Brejk za Đokovića!
Relativno lako je Novak stigao do dva poena na servis Fokine, treći mu je Španac poklonio promašajem i omogućio mu tri brejk lopte.
Iskoristio je prvu za brejk!
10:23 28.07.2021
6:3, 1:1 – Gem sa „nulom“ za Đokovića
Tri brza poena Đokovića u drugom gemu drugog seta praćena su promašajem iz prvog servisa, ali je usledio odličan forhend za kraj.
10:19 28.07.2021
6:3, 0:1 – Đoković zapretio Fokini
Fenomenalno je Đoković otvorio drugi set, osvojio je dva poena i zapretio rivalu, ali je zatim promašio forhend.
Fokina je odlično izgradio naredni poen i izjednačio da bi zatim stigao na korak od završetka gema.
Ipak, ponovo je pogrešio iz bekhenda, ali je potom forhendom stekao prednost koju je i iskoristio.
10:12 28.07.2021
6:3 – Set za Đokovića!
Briljantni servisi su Đokovića doveli do tri set lopte, dve je propustio, ali ne i treću.
Set za Đokovića!
10:08 28.07.2021
5:3 – Fokina je i dalje u setu
Đoković nije stigao do prilike da napadne servis rivala i završi set.
10:04 28.07.2021
5:2 – Vrhunski gem za Đokovića!
Fenomenalno je Novak odigrao sedmi gem, dominirao je i diktirao tempo za 5:2 i priliku da eventualnim brejkom u narednom gemu osvoji set.
09:59 28.07.2021
4:2 – Novak propustio brejk priliku
Lako je Fokina osvojio tri poena, ali je potom napravio duplu servis grešku.
Đoković je promenio reket i čini se da je spreman da žrtvuje aktuelni gem, ali mu se Fokina ponudio još jednom greškom.
Fokina je promašio još jedan udarac za izjednačenje, potom je bekhend plasirao u mrežu i omogućio Đokoviću novu brejk priliku.
Promašio je prvi servis, ali mu je drugi omogućio da napadne i neutrališe opasnost, a potom i da stekne prednost koju je i iskoristio.
09:52 28.07.2021
4:1 – Lagano!
Posle tri teška gema usledio je jedan lagani, Đoković je potvrdio brejk i hita ka osvajanju prvog seta.
09:49 28.07.2021
3:1 – Brejk Đokovića!
Dva teška poena Đoković je osvojio, ali nije uspeo i treći posle dobre duboke lopte koju je poslao Fokina.
Španac je zatim sjajno servirao, a potom je dobro napao iz bekhenda za treći uzastopni poen.
Ipak, pokušaj drop-šota Đoković je anulirao, zatim smečovao loš lob, međutim iz forhenda je pogrešio.
Usledila je duga razmena, pripala je Novaku za izjednačenje, odmah zatim je Đoković stigao do prve brejk šanse, ali je Fokina uspeo nekako da se izvuče iz neprijatne situacije, posle borbe na mreži.
Nova brejk prilika za Đokovića stigla je kao posledica agresivne igre i nekoliko veoma jakih forhenda, ali je Novak potom propustio šansu, na šta ga je naterao Fokina.
Novim autom iz bekhenda Fokina je dozvolio Đokoviću novu brejk priliku, promašio je prvi servis, a drugi je Đoković napao i ostvario brejk!
09:38 28.07.2021
2:1 – Novak spasao dve brejk lopte!
Fokina je iznenadio Đokovića, osvojio je prva dva poena u trećem gemu, dobrim udarcima kojima se Novak nije nadao.
Usledila je duga razmena, Fokina je promašio ceo teren, ali je to zatim uradio i Đoković što je donelo dve brejk lopte za Španca.
Promašio je Novak prvi servis, ali je potom Španac plasirao loptu u mrežu, da bi u sledećem poenu ispucao loptu u aut i doneo izjednačenje.
Servis-volej poenom Đoković je stigao do prednosti, ali je Fokina uspeo da produži gem.
Đoković je plasirao novi as udarac posle čega je i završio gem.
09:31 28.07.2021
1:1 – Novak probao sa napadom
Đoković je imao nameru da napadne servis Španca, ali nije u tome uspeo.
Rezultat je izjednačen.
09:27 28.07.2021
1:0 – Đoković „bombarduje“
Đoković je prvi poen osvojio sjajnim servisom, a potom je u dugoj razmeni Španac promašio teren iz bekhend paralele.
Promašaj iz prvog servisa je praćen as udarcem iz drugog, a zatim Fokina nije uspeo da riternira.
09:25 28.07.2021
Novak je na terenu i servira!
Đoković je izabrao da otvori meč svojim servisom.
09:18 28.07.2021
Još jedno pomeranje
Meč Đokovića i Fokine je zvanično odložen za 9.30.
09:08 28.07.2021
U međuvremenu - drama!
Paula Badosa - Sputnik Srbija, 1920, 28.07.2021
Drama u Tokiju – teniserka napustila teren u kolicima /video/
09:07 28.07.2021
Pobeda Benčićeve!
Pavljučenkova nije uspela da savlada švajcarsku teniserku, meč je završen posle tri seta i teren je sada slobodan za Đokovića i Davidoviča Fokinu.
09:05 28.07.2021
Kraj za Cicipasa!
Iznenađenje u Tokiju, Igo Umber je šokirao Stefanosa Cicipasa i eliminisao ga iz daljeg takmičenja.