Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Kao izgleda kada sin postane olimpijski šampion /video/

© REUTERS / ALEKSANDRA SZMIGIELPlivač
Plivač - Sputnik Srbija, 1920, 27.07.2021
Ahmed Hafnaui, momak za koga svetska javnost nije znala, osvojio je zlatnu medalju u disciplini plivanje na 400 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju, što je njegova porodica proslavila na spektakularan način.
Momak koji ima svega 18 godina nije delovao kao favorit, ali je uspeo da pobedi mnogo poznatije rivale i stigne do zlata.
On je do finala stigao na jedvite jade, za svega 0,17 sekundi se plasirao, a zlato je osvojio sa 0,14 sekundi prednosti u odnosu na australijskog takmičara Džeka Meklaflina, dok je treće mesto osvojio Amerikanac Kiran Smit.
Trku finala je putem televizijskog prenosa pratila njegova porodica koja je uz vriske i povike pratila put 18-godišnjeg Ahmeda do istorije.