Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Košarkašice Srbije - Sputnik Srbija

Srpkinje kroz dramu do pobede nad Kanadom!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Kanadu rezultatom 72:68 u prvom kolu olimpijskog turnira.
Ekipa selektorke Marine Maljković je imala prednost posle prvog poluvremena, u trećoj deonici je dozvolila rivalkama da izjednače pa je pobednik rešen u finalnom kvartalu, gde je viđena velika borba dva tima.
Srpski tim je uspeo da nadjača rivala, ali i sudije koje su prečesto u poslednjim minutima gledale snimke, tražeći način da dodele loptu ili prekršaj Kanadi – i uvek su nalazile.
Bez obzira na sve, Srbija je imala odgovor, poslednja deonica je startovala rezultatom 45:45, Ivon Anderson je ubacila trojku i pokrenula seriju, ali je Kanada uspela da se vrati i izjednači posle tri minuta igre.
Basket reprezentacija Srbije na Olimpijskim igrama - Sputnik Srbija, 1920, 26.07.2021
Rafalna paljba za kraj – Srbija je u polufinalu!
Rezultatska klackalica je trajala do sedmog minuta kada je Ana Dabović briljantnom asistencijom iza glave pronašla Aleksandru Crvendakić na liniji za tri poena što je Srbiji donelo prednost od šest poena.
Dabovićeva je zatim svojom drugom trojkom u četvrtini povisila prednost, Kanada je zapretila i smanjila na četiri poena, u poslednjem minutu je ta razlika i prepolovljena, ali je Jelena Bruks odličnom reakcijom i lakim poenima vratila mir u srpski tim.
U finalnim momentima protagonizam su preuzele i sudije, najpre su dodelile loptu Kanadi iako je delovalo da ona treba da pripadne Srbiji, Crvendakićeva je dobila i tehničku grešku, ali ništa od toga rivalke srpskog tima nisu valorizovale.
Iako tokom meča nije bila na visokom nivou, srpska odbrana je proradila u ključnim trenucima i neutralisala pokušaje Kanade da meč učine izjednačenim, a tačku na sve stavila je Dabovićeva poenima na obruču u poslednjih desetak sekundi.
Najefikasnija u srpskom timu bila je Sonja Vasić sa 16 poena, Ivon Anderson je dodala 12, Dabovićeva je duel završila sa 11, dok su Crvendakić i Tina Krajišnik upisale po deset poena.
Luka Dončić - Sputnik Srbija, 1920, 26.07.2021
Dončić nije sa ove planete – Slovenac „pregazio“ Argentinu na olimpijskom debiju!
Na ivici dvocifrenog učinka bila je Bruks sa devet poena, a upisala se i Dragana Stanković koja je meč završila sa četiri poena.
U poraženom timu Nira Filds je imala 19 poena, Kija Nurs 16, a Šej Koli 12 poena.
Srbiji sledi težak izazov u narednom kolu, u četvrtak 29. jula od 10.20 rival će biti Španija.
Meč ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik sport.
12:16 26.07.2021
40’ – Kraj! Pobeda Srbije!
Nisu uspele Kanađanke da naprave faul na vreme, Dabovićeva je ostala u „ofsajdu“ i lako postavila konačan rezultat – 72:68 za Srbiju.
12:15 26.07.2021
40’ – I dva slobodna bacanja za Kanadu!
Gledale su sudije i dosudile penale za Kanadu.
Rezultat je 70:68.
12:14 26.07.2021
40’ – Faul Andersonove
Na deset sekundi do kraja Pelingtonova je dobila prekršaj.
Ali, sudije gledaju snimak...
12:11 26.07.2021
40’ – Lopta za Kanadu!
Sudije su dodelile loptu Kanađankama posle dugog, dugog većanja.
Do kraja je 13,6 sekundi, Srbija vodi 70:67.
12:08 26.07.2021
40’ – Gleda se snimak...
Sudije većaju kome da dodele loptu, posle duela Dabovićeve i Pelingtonove, 13,6 sekundi do kraja...
Srbija vodi 70:67.
12:07 26.07.2021
40’ – Bravo Ivon!
Naša Amerikanka je fenomenalno odigrala odbranu, Fildsova je laktom udarila nju u glavu i dobila faul u napadu.
Do kraja je nešto manje od 20 sekundi, Srbija vodi 70:67.
12:06 26.07.2021
40’ – Sramno!
Tehničku grešku je dobila Crvendakić zbog „udaranja lopte“ posle koša rivalki.
12:05 26.07.2021
40’ – Sjajno!
Kanade je smanjila razliku, ali je srpski tim odigrao odličan kontranapad i Bruksova je pogodila za 70:66.
12:04 26.07.2021
40’ – Bravo Tina!
Loše je Dabovićeva realizovala napad, Krajišnik je uspela da uhvati loptu i pogodi jedno slobodno bacanje na 55,9 sekundi do kraja.
Srbija vodi 68:63.
12:01 26.07.2021
39’ – Greška Kanade!
Filds je ovoga puta izgubila loptu, sreća za ekipu Srbije!
12:00 26.07.2021
38’ – 144 sekunde do kraja!
Nije još mnogo ostalo, Srbija ima četiri poena viška – 67:63.
11:59 26.07.2021
38’ – Namerna lična greška!
Tina Krajišnik je u pokušaju da napadne koš Kanade laktom udarila u lice rivalku, ali su sudije prestrogo dosudile nesportsku ličnu grešku.
Ipak, lopta ne laže, promašena su oba slobodna bacanja!
11:56 26.07.2021
37’ – Vraćena je trojka...
Kanada je zaustavila seriju Srbije, Fildsova je pogodila trojku uz pomoć table, iako je u jednom trenutku izgubila kontrolu nad loptom.
Srbija vodi 67:63.
11:54 26.07.2021
37’ – Ponovo Dabović!
Nova trojka za srpsku košarkašicu!
Srbija vodi 67:60!
Drama u finišu duela Srbije i Kanade!
Tri minuta i 33 sekunde do kraja meča, Srbija ima četiri poena viška, ali je dosad takvu prednost lako gubila.
Ostanite uz Sputnjik sport!
11:52 26.07.2021
37’ – Magija!
Dabovićeva je iza glave dodala Crvendakićevoj za novu trojku!
Spektakl košarkašica Srbije koje vode 64:58!
11:51 26.07.2021
36’ – Ana!
Konfuzija u srpskom timu je rešena na najbolji način, trojkom Ane Dabović!
Srbija vodi 61:58.
11:49 26.07.2021
35’ – Klackalica
Igra se koš za koš, odbrane su loše, a to je kaznila Bruks, trojkom za vođstvo Srbije 58:56.
11:48 26.07.2021
34' – Opet Kanada vodi...
Akcija kao na treningu, odbrana Srbije je loše reagovala i dozvolila lake poene.
33’ – Sonja i Jelena!
Preuzele su najbolje igračice Srbije konce igre i upisale pet poena za novo vođstvo Srbije.