Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Samouništenje Argentine – Brazil slavio posle čudesnog preokreta!

© AP Photo / Frank AugsteinOdbojkaši Brazila – OI Tokio
Odbojkaši Brazila – OI Tokio - Sputnik Srbija, 1920, 26.07.2021
Odbojkaši Brazila pobedili su posle velikog preokreta Argentinu 3-2 u setovima (19:25, 21:25, 25:16, 25:21, 15:13), u drugom kolu Olimpijskih igara u Tokiju.
Viđena je spektakularna odbojka u Arijake areni između ljutih rivala, a pobedu je na kraju odnela ekipa Brazila, nakon što je imala zaostatak od 2-0 u setovima i potom 17:11 u četvrtom setu.
Argentina je od starta igrala mnogo bolje, sa više energije i semafor to i pokazivao. Dlanom o dlan stigli su do dva seta prednosti i aktuelni olimpijski šampion bio je pred nokautom (25:19, 25:21).
Brazil je očekivano imao spreman odgovor, Bruno Rezende i saigrači podigli su nivo igre, te je treći set pripao Selesau – 25:16.
Gaučose jedan izgubljeni set nije poremetio, ponovo su pronašli su sjajnu igru i utisak je bio da će završiti posao posle četiri seta i time napraviti veliku senzaciju.
De Čeko je sjajno delio lopte, Lima i Palasios bili su jako raspoloženi i Argentina je imala velikih +6 – 17:11. Međutim, kao da su se uplašili pobede i u nastavku seta bili su neprepoznatljivi.
Brazil je „namirisao krv“, krenuo je da topi zaostatak i na kraju ga je skroz istopio i preuzeo prednost. Šampioni su se vratili na volšeban način i rezultatom 25:21 došli do izjednačenja – 2-2.
U petom setu Gaučosi su ponovo imali prednost (11:9) i šansu da završe posao, ali nisu znali kako to da učine – baš kao u četvrtom setu.
Brazil se preko Leala vratio, a pobedu je aktuelnim šampionima doneo Argentinac Konte posle očajnog smeča.
Brazil ima maksimalan učinak posle dva kola, dok je Argentina posle Rusije doživela još jedan neuspeh.