Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Detalj sa utakmice Srbija – Španija – OI Tokio - Sputnik Srbija

Srbija u odbranu zlata krenula porazom – Španija nerešiva enigma za Delfine!

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Španije 13:12 na startu Olimpijskih igara u Tokiju.
Izabranici Dejana Savića pretrpeli su i peti uzastopni poraz od Crvene furije na zvaničnim utakmicama, te Španija ostaje nerešiva enigma za Delfine.
Srbija je samo u jednom trenutku tokom druge četvrtine uspela da povede (6:5) i od tog momenta pa nadalje Španija je kontrolisala tempo meča.
Iskusni Španci drugu deonicu završili su serijom 3:0 i na kratku pauzu otišli su sa dva gola prednosti, 6:8.
Nije bio ovo dobar znak, ali Srbija je zaigrala čvršće u trećoj četvrtini, došla je do izjednačenja (8:8) i kada je trebalo da održi intenzitet – ponovo je popustila.
Crvena furija ponovo je došla do dva gola prednosti i do kraja nije dopustila Delfinima da dođu do izjednačenja.
Imali su srpski vaterpolisti u poslednjem minutu da poravnaju rezultat, ali odigrana je loša akcija i Španci su se bez problema odbranili.
Srbija je doživela poraz, ali ne treba paničiti jer četiri selekcije prolaze dalje i najvažnije je naći se u nokaut fazi. A, tamo je sve moguće.
Delfini narednu utakmicu igraju u utorak protiv Kazahstana u 07.00
12:28 25.07.2021
Poraz Srbije na startu Igara
Španija je još jednom pokazala da je ozbiljan kandidat za zlato.
12:23 25.07.2021
Četvrta četvrtina (8') – 12:13
Poslednji minut! Španija ima napad sa igračem više. Pre toga tajm-aut.
Nije prošla akcija Španije! Imamo napad za bod! Do kraja je ostalo 38 sekundi.
Loš napad Srbije i Španija je pred pobedom.
12:20 25.07.2021
Četvrta četvrtina (7') – 12:13
Fernandes postiže pogodak, Španija ponovo na +2. Do kraja je ostalo 1:47.
Strašan šut Filipovića! Izjednačenje na 1:20.
12:18 25.07.2021
Četvrta četvrtina (6') – 11:12
Poslednja tri minuta utakmice. Imamo igrača više. Nikola Jakšić pogađa i smanjuje!
12:16 25.07.2021
Četvrtina četvrtina (4') – 10:12
Lopes je odbranio šut Prlainoviću. Propustili smo šansu da izjednačimo.
Novi gol Munarisa. Španija ima +2 u završnici...
12:14 25.07.2021
Četvrta četvrtina (3') – 10:11
Španci ponovo vode, pogodio je Munaris. Srbija nije uspela da pogodi, važno je sada da se odbranimo.
12:12 25.07.2021
Četvrta četvrtina (2') – 10:10
Sjajna odbrana Mitrovića, zaustavljen je napad Španije.
12:10 25.07.2021
Četvrtina četvrtina (1') – 10:10
Počela je poslednja deonica!
Rašović pogađa za 10:10.
12:06 25.07.2021
Treća četvrtina (8') – 9:10
Prlainović je asistirao ka Jakšiću koji je smanjio na -1. Odlično smo iskoristili igrača više. Odbranili smo se, do kraja je ostalo jedanaest sekundi.
Savić je zatražio tajm-aut da nacrta poslednji napad.
Ništa od toga, ostaje 9:10.
12:04 25.07.2021
Treća četvrtina (7') – 8:10
Španija ponovo ima dva gola prednosti. Granados je pogodio.
12:01 25.07.2021
Treća četvrtina (6') – 8:9
Loše smo se vraćali u odbranu i Perone pogađa iz kontre. Dušan Mandić je izgubio loptu, loši napadi Srbije.
12:00 25.07.2021
Treća četvrtina (5') – 8:8
Srbija ide po vođstvo! Ponovo smo se odbranili sa igračem manje.
Nažalost, nismo uspeli da uputimo šut ka golu.
11:57 25.07.2021
Treća četvrtina (4') – 8:8
Tvrdo se igra u trećoj deonici. Španci su još bez gola.
Đorđe Lazić postiže gol i Srbija dolazi do izjednačenja!
11:54 25.07.2021
Treća četvrtina (1') – 7:8
Duško Pjetlović pogađa i smanjuje zaostatak Orlova. Jako važno – Španija nije iskoristila igrača više.
11:49 25.07.2021
Poluvreme – 6:8
U najgorem trenutku primili smo pogodak i sa dva gola zaostatka odlazimo na desetominutu pauzu.
11:48 25.07.2021
Druga četvrtina (8') – 6:7
Preokret Španije. Dva gola su postigli u poslednja dva minuta i ponovo imaju prednost.
11:45 25.07.2021
Druga četvrtina (6') – 6:5
Pogađa kapiten Filip Filipović!
11:44 25.07.2021
Druga četvrtina (5') – 5:5
Velika borba, igra se gol za gol. Španija dolazi do izjednačenja preko centra.
11:41 25.07.2021
Druga četvrtina (4') – 5:4
Prvi put na utakmici Srbija ima prednost!
11:36 25.07.2021
Druga četvrtina (1') – 4:4
Španci dobro koriste igrača više i ponovo vode. Dušan Mandić poravnava rezultat snažnim udarcem.