Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Odbojkašice Srbije u meču sa SAD - Sputnik Srbija

Srbija furiozna na početku Olimpijskih igara!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Olimpijskim igrama u Tokiju. Aktuelne šampionke sveta i Evrope rutinski su u tri seta savladale Dominikansku Republiku – 25:18, 25:12, 25:20.
Izabranice Zorana Terzića odigrale su sjajan meč, od početka pa do kraja su dominirale i ni u jednom trenutku nije se postavilo pitanje pobednika.
Očekivao jači otpor Dominikane, karipska država nedavno je odigrala jako kvalitetan turnir u Ligi nacija, ali Srbija je odigrala toliko kvalitetno da protivnice nisu imale ni promil šanse.
Briljirala je Maja Ogljenović, sjajno je delila lopte Tijani Bošković, Mileni Rašić i ostalim odbojkašicama, te su gotovo sve devojke imale doprinos u trijumfu.
U prvom setu dominirala je Tijana Bošković, dobro je funkcionisao i blok i već sredinom seta Srpkinje su napravile nedostižnu prednost. Set su rutinski rešile sa 25:18.
Ako je prvi set bio dominantan, šta tek onda reći za drugi. Briljirala je Srbija, sjajno igrala u polju i još lakše je dobila ovaj period igre – 25:12.
Dominikanska Republika pruža je nešto jači otpor u trećem setu, ali naše odbojkašice odradile su rutinski posao i ukupnim rezultatom – 25:18, 25:12, 25:20 –došle do pobede.
Srbija naredni meč igra protiv domaćina Japana u utorak u 07.20.
08:50 25.07.2021
Basket 3x3 – Pobeda Srbije! Četiri od četiri imaju srpski basketaši!
Srbija – Belgija, 21:14.
Dušan Domović Bulut – basket 3h3 Olimpijske igre - Sputnik Srbija, 1920, 25.07.2021