Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Rumun je izveo magiju, a Francuze je šokirao Meksiko /video/

© AP Photo / Matt SlocumFudbaler
Fudbaler - Sputnik Srbija, 1920, 23.07.2021
Olimpijski turnir u fudbalu nam je posle iznenađujuće lake pobede Brazila nad Nemačkom doneo spektakularan gol rumunskih fudbalera, debakl Francuske u duelu sa Meksikom, te remi Španije i Egipta.
Španska ekipa je bila veliki favorit protiv Egipta, ali je meč završen bez golova, što je daleko bolji scenario od onog koji su doživeli Francuzi.
Tim Francuske je izgubio od Meksika sa 4:1, poražena je i Argentina, od Australije rezultatom 2:0, dok je Rumunija jednim golom stigla do bodova protiv Hondurasa.
I to je najbolji detalj prvog dana fudbalskog turnira, pogodak je postignut direktno iz kornera, a pripisan je čuvaru mreže Hondurasa, u prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.