Fudbaleri Partizana proslavljaju pobedu nad Vojvodinom  - Sputnik Srbija

Partizan je dominirao, ali – samo jedan gol za zebnju u Slovačkoj

Fudbaleri Partizana su sa 1:0 pobedili u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv slovačkog rivala Dunajska Streda, ali je utisak da ne mogu da budu zadovoljni s obzirom na to da su imali bar desetak prilika za gol.
Ekipa trenera Aleksandra Stanojevića na gostovanje ide sa pogotkom viška, odlično je igrala u većem delu utakmice i dominirala, stvorivši veliki broj šansi za pogodak, ali je iskoristila samo jednu.
U 20. minutu Lazar Marković je postigao pogodak, iz osme stopostotne akcije, posle lepe kombinacije i dodavanja Danila Pantića.
Prethodno je nekoliko odličnih šansi imao Rikardo Gomeš, napadač crno-belih je bio konstantna pretnja za rivala, ali mije uspeo da zatrese mrežu.
Slovački tim je pokušao da zapreti u nekoliko navrata, ali je Partizan bio veoma agresivan, sprečavao je organizaciju napada i odmah se transformisao u napad, što je u finišu prvog poluvremena omogućilo šansu i za Miloša Jojića.
Sjajan je na golu slovačkog tima bio Martin Jedlička, ali vredi istaći da fudbaleri Partizana moraju da porade na egzekuciji, s obzirom na to da su njihovi udarci uglavnom bili lak plen za golmana rivala ili su lopte odlazile van okvira gola.
Sa atacima Partizan je nastavio i u drugom poluvremenu, revija promašaja je produžena, u njoj su učestvovali i Pantić i Jojić i Slobodan Urošević, a posle sat vremena igre ekipa Dunajske Srede je uspela da ostvari kakvu-takvu igru.
Ulazak Bibrasa Natha je doneo novu energiju Partizanu, kapiten reprezentacije Izraela je umalo postigao gol posle dobrog udarca u ugao, međutim i taj udarac je zaustavio sjajni Jedlička, potom sprečivši da ga Rikardo prevari pokušajem iz mrtvog ugla.
Partizan do kraja utakmice nije imao isti tempo, rival je čuvao, gotovo „krao“ vreme, zadovoljan samo jednim primljenim golom, što nije dovoljan kapital za crno-bele za put u Slovačku, gde će morati takođe da traže trijumf kako bi obezbedili mesto u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.
22:55 22.07.2021
90+5' – Kraj! Pobeda Partizana!
Mogli su crno-beli do mnogo ubedljivije pobede, ali su ostali sa samo jednim golom pred revanš meč u Slovačkoj, za sedam dana.
22:49 22.07.2021
90' – Igraće se još pet minuta
Izmene, povrede, odugovlačenje – sve je stalo u dodatnih pet minuta za igru.
22:48 22.07.2021
89' – Rikardo ustupa mesto Milovanoviću
Mladi napadač je dobio nagradu od trenera Stanojevića za odlična izdanja na pripremama, Rikardo je mogao da se proslavi na ovom meču, ali je ipak ostao bez gola na svom kontu.
22:45 22.07.2021
86' – Slovaci su zadovoljni, „kradu“ vreme
Jedan gol u njihovoj mreži, više nego zadovoljan možda da bude rival Partizana, s obzirom na to koliko su crno-beli imali prilika.
22:31 22.07.2021
74' – Dve izmene u Partizanu
Marković je ustupio mestu Holenderu, dok je Jojića zamenio Šćekić.
70' – Natho!
Pojavio se na terenu i pokazao zašto je jedan od najboljih fudbalera ikada na srpskim terenima.
Najpre je lepo proigrao Rikarda, a potom i odlično šutirao u ugao, ali je golman opet bio na visini zadatka.
22:30 22.07.2021
68' – Kao da su se umorili...
Fudbaleri Partizana su prepustili inicijativu rivalu, ali nema opasnosti za Stojkovića.
22:20 22.07.2021
60' – Natho menja Jovića
Mladi fudbaler je imao velike prilike, ali ih nije iskoristio, na terenu je Natho, što znači i promenu formacije Partizana.
Mesto na levom krilu pokrivaće Pantić, dok će Natho u sredinu terena.
22:16 22.07.2021
58' – I Urošević je probao!
Iz minuta u minut se ređaju prilike Partizana, Jojić je ponovo bio neprecizan, lopta je stigla na levu stranu kaznenog prostora slovačke ekipe do Uroševića koji je raspalio, ali visoko...
22:14 22.07.2021
56' – Neverovatno!
Opet su crno-beli „ugurali“ rivala u svoj kazenni prostor, Jović je došao do šanse za gol, ali nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo.
22:10 22.07.2021
53' – Revija promašaja!
Opet prilika, Miljković je asistirao Gomešu, ali je on glavom sa manje od pet metara prebacio gol.
22:09 22.07.2021
51' – Pa kako?
Sjajna dubinska lopta je stigla do Jojića, preterao je sa driblinzima u kaznenom prostoru, Pantić je pokušao da ispravi, ali je golman slovačkog tima ponovo bio odličan.
22:06 22.07.2021
48' – Partizan ne odustaje od ofanzive
Drugo poluvreme je nastavljeno ritmom iz prvog, crno-beli su odmah krenuli u juriš na polovinu rivala.
Ipak, još nisu stigli do prilike za gol.
21:47 22.07.2021
45' – Poluvreme!
Moglo je da bude pet, šest golova u mreži Dunajske Strede, Martin Jedlička je bio odličan na golu slovačkog tima, ali ni fudbaleri crno-belih nisu uspevali da pronađu prave šuteve.
Jedan je bio odličan, izveo ga je Lazar Marković i time doneo prednost Partizanu.
Partizan vodi 1:0.
21:45 22.07.2021
44' – Jojić je propustio priliku
Greška Slovaka je omogućila Rikardu da proigra Markovića, on je asistirao Jojiću, ali je on veoma loše šutirao.
21:36 22.07.2021
35' – I opet Rikardo!
Partizanov napadač se našao u ozbiljnoj prilici, ali je opet šutirao u golmana.
21:34 22.07.2021
32' – Slovaci pokušali da zaprete
Delovao je napad Dunajske Strede opasno, ali samo na trenutak, loše su se organizovali u poslednjoj fazi i nije bilo posla za Stojkovića.
21:30 22.07.2021
29' – Ponovo Rikardo!
Sjajni napadač Partizana je opet bio opasan po gol rivala, posle centaršuta Jojića je uputio loptu glavom, ali je bio za malo neprecizan.
21:24 22.07.2021
23' – Opet šansa!
Centaršut iz slobodnog udarca je lako mogao da ode na glavu Saničanina, ali je ispred njega reagovao kolega iz poslednje linije odbrane – Vujačić i nije dobro plasirao loptu.
Partizan i dalje vodi – 1:0.
21:20 22.07.2021
20' – Gol! Vodi Partizan!
Šesta velika prilika za Partizan je završena golom, sjajnu akciju su kreirali vezni igrači crno-belih, Pantić je odlično pronašao Markovića, a iskusni ofanzivac je divno plasirao loptu pored stative rivala.
Partizan vodi 1:0!